04 Mart
Yorum Yap
#11665833

Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları'nın Kurumsallığı Yok!

Zonguldak Amerikan Kültür dil okuluna kayıt oldum. Derslerimin yoğunluğundan dolayı devam edemeyeceğimi söylememe rağmen 16 ders saati süresinin geçtiği, bu yüzden para iadesi yapılamayacağını söylediler. Israrla gelemeyeceğimi söylememe rağmen iptal olmadı ve ''kimseye söylememem koşuluyla'' kayıt dondurulacağı söylendi. Bende çaresizce kabul ettim. Kayıt dondurma belgesinde öğrencinin kaydı silinemez maddesi varmış tezatlık burada başlıyor madem 16 ders saati süresi dolunca kayıt iptali olmuyordu da neden bu imzalattığınız belgeye ''öğrencinin kaydı silinemez'' maddesini koyup imzalatıyorsunuz?


Nerede sizin kurumsallığınız? Artı olarak 4 kur olarak aldığım eğitimim bu imzaladığım belgeyle 3 kura düşmüş çünkü bu imzalatılan belgeye bu maddede koyulmuş. Bana ya bunu imzala ya da paranı öde gelme gibi bir seçenek sunulmuş olmuyor mu? Bu durumda Amerikan Kültür dil okulu kurumsal bir firma mı oluyor yoksa şehir dışında okumaya gelmiş çok az paralarla geçinmeye çalışan öğrenciden gelemeyeceği kursun parasını almış mı oluyor doğrusu ben anlayamadım. Mecburen devam ettim Üniversite derslerime bile gitmeyerek devam ettim çünkü para verdim ve param çöpe gidecekti. Defalarca daha uygun saatler ayarlanmasını talep ettim ama talebim hep geri çevrildi. Bu durumda olan sadece ben değildim, bu yabancı dil kurusuna giden 10 kişiden en az 4-5 kişi bu durumda.


Yine gidemedim tabi param çöpe gitti. Amerikan Kültür Dil Kursu gerçekten pişmanlık. Umarım sizinle bir daha yolum asla kesişmez, kesişecek yakınım olursa da asla size yönlendirmeyeceğim. Siz kurumsal bir firma olarak görünüyorsunuz bende buna güvenerek sizden eğitim almaya geldim ama gördüm ki ne yazık ki kurumsallıkla uzaktan yakından alakanız yok. Öğrenci gelsin senet imzalasın ben ona dayatacağım nasılsa senet var gelmek zorunda. Bu zihniyet ne kadar doğru? Ben üzüldüm kurum adı altında bu şekilde bir muameleyle karşılaşmama.

Canberk Canberk 4.835 Okunma Yorum Yap

Cevaplar

  • Canberk10 Mart

    O 1 kurun, nedense "devamsızlıktan" yandığını beyan eden bu aldığım mailde bana ifade edilmiş olup, kurumun hiçbir organı tarafından bana devamsızlıktan yandığı beyanında bulunulmamıştır. Aksine imzaladığım belge sebebiyle bu durumun yaşandığı bana ifade edilmiştir. Kaldı ki devamsızlık sebebim gayet açık olup, defalarca ifade ettiğim gibi ders saatlerimin uymaması nedeniyle gerçekleşmiştir. Evet dediğiniz gibi bana yapılan dönüşte devam etmem doğrultusunda bir adım atılmak istendi ama nedense bu "kurumsal" firma benim haklarımı ve olanaklarımı gözetmek yerine bana bir gün dayatarak, gelip gelememem umrunuzda olmayıp, veya bana uygun bir gün ayarlama talebi gelmemiş olup, yine gelemeyeceğimi ifade etmiş olmama rağmen, ücret iadesini tekrar talep etmeme rağmen, o dediğiniz belge önüme konulmuştur. Kaldı ki sadece ben bu durumda değilim bunu da ifade etmiştim. Kimseyi kandırmayalım lütfen, hele hele mağdur olmuş birine bunları söylemeniz hiçbir şey ifade etmiyor. Cevabınız zerre tatmin edici bir cevap olmamıştır. Aksine şöyle düşünmüştüm, belki özür dilenir ve bu kurumun merkezi bu mağduriyetin farkına varır. Ancak beni şaşırttığınızı söyleyemem, bu cevapla "sözde kurum" olduğunuzu tekrar kanıtlamış oldunuz.

  • Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Temsilcisi07 Mart

    Sayın Canberk K.; Kurum yetkililerimiz ile gerekli görüşmeler yapılmış olup kayıtlarımız incelenmiştir. Şahsınız kurumumuza 30.09.2017 tarihinde kayıt olmuş bulunmaktadır. Şahsınız sözleşme esaslarına göre 2017-2018 eğitim döneminde eğitimini tamamlamalıydı fakat kişisel sebeplerinden dolayı kur dondurma yapmak istediğini kurumumuza bildirmiştir. Şahsınızın bu talebine istinaden kayıt sözleşmesinde dondurma maddesi olmamasına rağmen kurumumuz adına karşılıklı haklarımızı taahhüt altına alacak bir sözleşme yapılmıştır. Taahhüt hazırlandıktan sonra şahsınız belgeyi okumuş ve imzalamıştır. Taahhütün bir nüshası şahsınıza da teslim edilmiştir. 2017-2018 döneminde şahsınıza farklı zaman dilimi ve saatlerde sınıf seçenekleri sunulmuş, kişisel sebeplerden dolayı da hiç bir zaman diliminde planlama yapamayıp kursu dondurmak istemiştir. 2018-2019 eğitim döneminde kur dondurmasının açılmasından sonra şahsınız yine kendi istediği bir zaman dilimindeki bir sınıfa yerleştirilmiş, eğitimine devam etmiştir. Şahsınıza kayıt olduğu eğitim ile ilgili tüm olanaklar sağlanmış, kursa devamlılığı için kurum olarak elimizden gelen yapılmıştır. Şahsınızın olağan devam eden sınıfında B1 kurunu alma hakkı hala devam etmektedir. Ayrıca belirtmek isteriz ki; şahsınızın mailinde yer alan "Artı olarak 4 kur olarak aldığım eğitimim bu imzaladığım belgeyle 3 kura düşmüş çünkü bu imzalatılan belgeye bu maddede koyulmuş." cümlesine istinaden şahsınızın 1 kurunun devamsızlık sebebiyle yanmış olduğunu belirtmek ister, yapılan sözleşmelerde devamsızlık üst sınırının belirtildiğini bildirmek isteriz. Belirtilen açıklamaların tümü belge olarak kurumumuzda yer almaktadır. Saygılarımla, Amerikan Kültür Genel Merkez.

  • Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Temsilcisi04 Mart

    Sayın Canberk K.; Şikayetiniz ile ilgili olarak takip sürecimiz başlatılmıştır . Bu süreç içerisinde kurumumuz tarafından şahsınıza dönüş sağlanacaktır. Saygılarımızla, Amerikan Kültür Genel Merkez

Ziyaretçi Yorumları