Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları'Na 4000 Lira Ödedim, Sadece Yarısı Karşılığında Hizmet Aldım!

Tuba Tuba13 Aralık 2019 16:12

Erenköy Amerikan Kültür ile ilgili internette çok şikayet vardı. Okudum. Ama aldırmamıştım. Evime yakın olduğu için şikayetleri kulak arkası ettim. Keşke şikayetleri dikkate alsaydım. Şimdi mağdur olmazdım. 1 yıl kadar önce Erenköy Amerikan Kültürle 40 saatlik özel ders için sözleşme yaptık. Fakat özel nedenlerimden dolayı 20 saatten sonra devam edemedim. Kaydımı dondurdular. Ben işlerimi halledip kalan dersi ya da paramı almak için başvurduğumda, dondurma süremi birkaç ay geçmiş olduğumu bu nedenle paramı vermedikleri gibi, kalan ders saatimi de alamayacağımı söylediler. Birkaç ay önce kayıt dondurma sürem bittiğinde bana hiç haber vermediler. Yani 4000 lira ödedim, sadece yarısı karşılığında hizmet aldım. Paramı alamadığım gibi, hizmeti rica ettim, onu da veremeyeceklerini söylediler.

Konuştuğum kurum müdürü, d... , yanında kurumun muhasebecisi b... Bunları bana aktardı. Konuşma sırasında muhasebecinin orada olması bile kurum zihniyetini gösteriyor. Müşteri memnuniyeti ya da insani haklarımız bu kurum tarafından hiç önemsenmiyor. Tamamen satış odaklı bir zihniyet.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

Sayın Tuba I.; Konuyla ilgili gerekli görüşmeler sağlanmış kayıtlarımız incelenmiştir. Kayıt esnasında imzalamış olduğunuz sözleşmenizde iptal-iade-kayıt dondurma koşullarımız açık bir şekilde yazmakta olup kurumlarımız da sözleşmemize uygun şekilde hareket etmek zorundadır. Konuyla alakalı ilgili birimlere ilgili konuyu şikayet olarak bildirmek tabi ki de en doğal hakkınızdır. Eğitiminize devam ederken kaydınızı dondurduğunuz kayıtlarımızda mevcuttur. Sözleşmemizde yer alan ilgili madde gereğince “ kayıt dondurma işlemi 1 yıllık süre içerisinde kullanılmalıdır” ve dondurulmuş olan eğitimin iptali veya iadesi mümkün değildir. Kayıt dondurma işleminden sonra öğrenci iptal talebinde maalesef bulunamaz. Sözleşmemizin “kayıt dondurma evrakı karşılığı para talep edilemez” ilgili maddesinde durum ayrıca açık bir şekilde belirtilmiştir. Bu maddeye istinaden şahsınızın eğitime ara verme süresi tam olarak 1 yılı aşmıştır. Eğitim danışanlarımızın şahsınızı bilgilendirmesi üzerine şahsınız eğitim danışanlarımız ile münakaşa içerisine girmiştir. Bunun üzerine yetkilimiz sizleri kurumumuza davet etmiştir. Kurum yetkilimiz bizzat sizleri aramış ve konuyla ilgili sizleri bilgilendirmiştir .Kurum yetkilimiz sizlerin isteklerini dinlemiş ve öğrenci memnuniyetini ön planda tutmak adın eğitiminizi yenilemeniz durumunda 10 ders saati özel ders yada tarafınıza 1 kur eğitim hediye edileceğinin bilgisi sizlere iletilmiştir. Saygılarımızla, Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Genel Merkezi.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler