sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Ücret İadesini Erteliyor!

Hakan Hakan28 Kasım 2019 16:45

Amerikan Kültür Erenköy şubesine kayıt yaptırdıktan sonra başıma gelenler aşağıdaki metinde yazıldığı gibidir. Fazlasıyla mağdur edilmeme rağmen ücret iadesi yapılmamaktadır. 1 ila 45 gün arasında iadeyi yapacağını belirten firma 3. hafta sonunda 45 iş günü sonra yani başvurudan tam 62 gün sonra 6 Ocak 2020 yılında ödeme yapacağını belirtiyor. Kendileri dil eğitiminden ziyade mağdur etme konusunda uzman olmuş.

31.10.2019 tarihinde ilk ders gününe katılmadan önce 18.30 sularında Y**hanımla son bir kez görüşerek sınıf bilgisi ve ders kitaplarını teslim aldım. Eğitim veren sadık can hocanız ile ön görüşme sonrası kendisi Y**hanımı arayarak o sınıfa kayıt olduğumun bilgisi onaylatmıştır.

Sınıfta öğrenci ve öğretmen ile beraber 4 kişi bulunmaktaydı. Tanışma sonrasında öğretmen C**bey öğrencilerden S**hanımın yanlış hatırlamıyorsam yobazlar adlı şiirini cep telefonundan dinlemiştir. Siyasi sohbetler ders başlangıcı 19.00 olmasına rağmen 19.27e kadar devam etmiştir. Sohbetlerinden fazlasıyla rahatsız olduğumdan bir süre sonra konuşmaları kayıt altına aldım.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Hakan 03 Ocak 13:31

57 gün sonunda ücretin yatırıldı. Mağduriyetin zirvesini yaşatan bu kuruma hakkımı helal etmiyorum.

profile-icon Hakan 01 Ocak 23:35

Talimat verildiğini iddia ettiniz sonrasında bilgi eksikliğinden iade olduğunu söylediniz. Bilgileri size aktarali 2 gün oldu ama hala ödemeyi yapmadınız. Bugün 56 günü bitirdik ve ücretin hala iade edilmemiştir.

profile-icon Hakan 24 Aralık 2019 08:18

Ödeme talimatının yapıldığını iddia ediyorsunuz fakat tarafımıza ödenen ücret bulunmamaktadır. Ayrıca tekrar ediyorum, 45 gün içinde ücretiniz hesabınıza yatırılacak ile 45 iş gününden sonra yatırılacak söylemi arasında dağlar kadar fark var. Çalışanlarını prosedürleri bilmiyorsa benim değil sizin sorununuz! Bugün 50. Gün ve Amerikan Kültür Ücret iadesini yapmamıştır.

Sayın Hakan T.; Konuyla ilgili kurum yetkilileri ile gerekli görüşmeler sağlanmıştır. Şahsınızın iade sürecinin dolmamıştır ayrıca iade süreciniz dolmadığı halde ödeme talimatının verildiğini bildiririz. Aksi bir durum olması halinde bizlere 0850 80 80 453 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla, Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Genel Merkezi.

profile-icon Hakan 19 Aralık 2019 09:50

Firma hala ödemeyi yapmamıştır. Konu hakkında tek tesellim Cumhuriyet Başsavcılığının konuyu devralması. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine göndermiş olduğunuz ve Cumhuriyet Başsavcılığımıza yönlendirilen başvurunuz şikayetiniz doğrultusunda gereğinin takdir ve ifası için 11/12/2019 tarih ve 2019/2334 CİMER sayılı yazımız ile İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Müracaat Bürosu'na yönlendirilmiştir.

profile-icon Hakan 02 Aralık 2019 08:48

Aslında Sikayetvar.com fazlasıyla sansür geçirdiğinden içeriği tam olarak yansıtamadım. Amerikan Kültür erenkoy şubesinde çalışan C** b... İsimli eğitmen sınıfında türbanlılara, cumhurbaşkanına ve 15 temmuz darbe girişimine karşı küçük düşürücü ve hakaret varan cumluler sarf etmiştir. Amerikan Kültür eğitim görevlisinin iş akdine son verdiğini belirtti fakat benim mağduriyetin giderilmiş değil. İnsanların parasını haciz etmenin ahlâkî bir yani yoktur. Ücretim iade edilene kadar bütün platformlarda sesimi duyurmak için elimden geleni yapacağım.

profile-icon Hakan 30 Kasım 2019 14:34

Bana bildirilen iade süresi 45 iş günü değildi. Eksik bilgi veriyorsanız sizin sorununuz. Yazılı maillerinizde de 45 iş günü gibi bir bilgilendirmeniz olmamıştır. Yasal süreçleri işinize geldiği gibi kullanamazsınız. 62 gün parama haciz getiriyorsunuz! Haklı olmaya çalışmayın lütfen.

Sayın Hakan T.; Konuyla ilgili gerekli görüşmeler sağlanmış kayıtlarımız incelenmiştir Bu konuyu Genel Merkezimize daha öncede bildirdiğiniz kayıtlarımızda yer almaktadır. Genel Merkezimize şikayetinizi bildirdikten sonra iptal süreciniz olumlu sonuçlanmıştır ve bilgisi sizlere verilmiştir. Şahsınız ders içerisinde mutsuzluk ve memnuniyetsizlik durumu yaşamıştır. Buna istinaden sizlere tüm alternatifler sunulmuş, kabul etmemenizden dolayı kayıt iptal talebinde bulunmuşsunuzdur. Kayıt iptaliniz kurumumuz tarafından onaylanmış ve sözleşmemizde kayıt sildirme başlığında yer alan kesintiler öğrenci memnuniyetini ön planda tutmak adın kesinlikle şahsınızdan herhangi bir kesinti yapılmayacağı sözlü ve yazılı olarak sizlere iletilmiştir. Kurum yetkilimiz şahsınıza kayıt iptalindeki yasal süreçteki bekleme süresini sizlere anlatmıştır. İade işlemlerimiz için yasal sürecin dolmasının gerektiğini sizlere bildiririz. Aksi bir durum olması halinde bizlere 0850 80 80 453 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla, Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Genel Merkezi.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler