28 Mart
#11773290

Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Ücret İadesi Sorunu!

Şikayetimi uzun uzun yazmama gerek yok, zaten bu şikayeti okuyacak sözde yetkili kişiler verdikleri sözde durabilecek kişiler değildir.


Kısaca kursa kızım 2200 ve ben 3000 TL karşılığı 23-12-2018'de kayıt yaptırdım, kendime ait kurs başlamadan 10-02-2019'da kaydımı iptal ettirdim, 3000 TL'lik ücreti yok 45 gün yok 60 gün muhabbeti yaparak oyalıyorlar.


Sözde eğitimci olan bu kişiler yalan söyleyerek bizleri kandırmaktadırlar. Yalan söyleyen diyorum çünkü ilgili kişiler ile gerekli WhatsApp yazışmalarım mevcuttur.


Yasal yollara başvurarak bu ve bunun gibi sözde eğitim kurumları yerine insanları yanıltmayın veya ya kaliteli insanların eğitim verdiği kurumların oluşması yapılabilir.

Fatih Fatih 7.409 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Temsilcisi24 Haziran

  Sayın Fatih G. ; Konu ile alakalı Tüketici Hakem Heyeti kararı ile 10 Haziran tarihinde iadenizin yapılmış olduğunu bildirir tüm eğitim hayatınızda başarılarınızın devamını dileriz. Saygılarımızla, Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Genel Merkezi.

 • Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Temsilcisi25 Mayıs

  Sayın Fatih G.; Şahsınız sözleşme şartı gereği 60 iş gününe itirazda bulunarak, ilk önce kurumumuza bu süreci bekleyemeyeceğini bildirmiş ve iadenin derhal yapılması konusunda baskı yapmıştır. Daha sonrasında sırasıyla, Şikayetvar, Tüketici Hakem Heyeti ve MEB’ e şikayetleriniz olmuştur. Bu süreç içerisinde 60 iş günü baz alındığında 07.05.2019 tarihinde ödeme yapılacağı size, Şikayetvar’a, Tüketici Hakem Heyeti' ne, MEB’ e iletilmesine rağmen, şahsınız bu KESİN kararı beklemeden tekrar Tüketici Hakem Heyeti’ ne şikayette bulunmuştur. Tüketici Hakem Heyeti'ne sunmuş olduğunuz bu şikayete karşılık Tüketici Hakem Heyeti yazı göndererek, 3.000 TL olarak iddia ettiğiniz tutarı 2.700 TL şeklinde düzeltmiştir. Şikayet süreci devam ettiği için Genel Merkez ve doğal olarak şahsınız da Tüketici Hakem Heyeti’ nin KESİN kararını beklemek zorundadır. Saygılarımızla, Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Genel Merkezi.

 • Fatih21 Mayıs

  Ewet arkadaşlar Tüketici Hakem Heyeti kararını verdi eğitim için %10 kesinti yapılarak ödemenin derhal yapılmasını hükmetti. Şimdi itiraz sürecini bekliyorum sonra icra yolu ile paramı talep edeceğim. Bu arada %10 kesinti için daha sonra tekrar şikayet talebi oluşturacağım. 1. Eğitim dönemi başlamadan toplam da 2 eğitim ücreti ödemesi yaptığım için. Siz siz olun sıkıntılarınızda kesinlikle mahkeme yoluna gidin. Şimdi sıra tekrardan meb şikayet.

 • Fatih04 Nisan

  Ama merak etmeyin, insanlara sizin tatlı dilli güler yüzlü görünen maskenizin arkasında nasıl bir yüze sahip olduğunuzu her ortamda dile getirmekten asla vazgeçmeyeceğim. Umarım gerek benim gerekse sizin firmanızdan mağdur duruma düşürülen diğer insanların şikayetlerini, sizi tercih etmeyi düşünen kişiler görür sizi neden tercih etmemeleri konusunda fikir sahibi olurlar. Hayatın her döneminde firma ve şahıs olarak her zaman 1 adım önde olma gayreti içindekilerin tam tersine sizler ve firmanız 100 adım geri gidersiniz.

 • Fatih04 Nisan

  1- öncelikle imzalanan sözleşme nüshası bizlere neden verilmemektedir. 2- evet ödeme bilgisini 45-60 gün olacağını elbi isimli kişi söyledi ve sözleşmemiz bu şekildeydi şeklinde bir cevapla, ben kendisine sözleşme imzalama sürecinde bu bilginin neden bize verilmediğini sorduğumda sistemin bu şekilde olduğunu söyleyip yok muhasebe yok ilgili birim sizi arayıp bilgi verecek şekilde cevaplamayı biliyorsunuz. 3- bir önceki yorumda paylaştığım WhatsApp yazışmalarında ferhat ve sen berrak telefonla beni aradığında ne gibi sözler verdiğini unutmuşa benziyorsun. Talimatı bizzat takip edip bilgi verecek sözüm ona çalışanlarınızın sözü neredeeeee? 4- son olarak iade sürecinde hala devam eden olumsuzluk sürecini sizlerin de farklı yollardan en kısa zamanda yaşamanız için her gün dua ediyorum. Merak etmeyin.

 • Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Temsilcisi04 Nisan

  Sayın Fatih G.; Şahsınızın şikayet başvurusu incelenmiş olup 23/12/2018 tarihinde kurumumuza kaydınız gerçekleştirilmiştir. Kaydınızı gerçekleştirdikten sonraki süreçte eğitimlerine daha sonra başlayacağını dile getirerek beklemede kalınmıştır. Yaklaşık iki(2) ay sonra işlerinizin yoğunluğu nedeniyle kursa katılamayacağınızı ve kaydınızın iptalini talep etmişsinizdir. Aynı zamanda kurumumuzda kayıtlı olan kızınıza devredebileceğiniz konusunda da şahsınıza bilgi verilmiş ve şahsınızda bunu onaylamıştır. Ancak daha sonra bu işlemden de vazgeçerek kaydınızın iptalini ve kredi kartı ile ödediğiniz tutarın iadesini kurumumuzdan talep etmişsinizdir. Yazılı başvurunuzdan sonra iade işleminizin imzalanan sözleşme gereği altmış(60) iş günü içerisinde gerçekleşeceği bilgisi şahsınıza verilmiştir. Sözleşme gereği bu süreç dolmadan kurumumuza ödemenin öne alınması doğrultusunda uyarı yapılamamaktadır ancak zaten kurumumuz öğrenci memnuniyeti gereği işlemi hızlandırmak için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Kurumumuz öğrenci memnuniyetini göz önünde bulundurarak çekim yapılan bankaya ücret iadesi talimat yazısını iletmiş bulunmaktadır. İmzalanan sözleşme gereği iadenin, altmış(60) iş günü baz alınarak, 07/05/2019 tarihine kadar gerçekleşeceğini bildiririz. Ekte iptal dilekçesini ayrıca bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Genel Merkez.

 • Fatih28 Mart

  Yalanlardan kareler adlı akd çalışması

Ziyaretçi Yorumları