Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Taahhütlerini Yerine Getirmeyen Şube

Melek Melek04 Mart 10:11

Mimaroba Amerikan Kültür'e sınava 1 ay kaldığı için sadece taktik üzerine 50 ders için anlaştım. Ders almaya başladığımda ise taktik diye bir şey yok deyip kestirip attılar. 2 gün sonunda anlaşmayı iptal dilekçesini verdim. Taahhüt yerine getirilmediğim ve mağdur edildiğim için. Bu süreçte ise tarafıma söylenmeyen yalan iftira kalmadığı gibi adının z**  ve T** olduğunu söyleyen kişiler ithamlarda bulunmaya ve Paramın   iadesi için onlarla ilgili kötü şeyler yazmamam ile ilgili taahhüt almaya çalıştılar. Bugün zorla Param eksik olarak ödendi.  Amerikan Kültür köklüdür dedim ama Mimaroba şubesinin çalışanları maalesef adına leke sürüyor.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

Sayın Melek K.; Konuyla ilgili gerekli görüşmeler sağlanmış kayıtlarımız incelenmiştir. Yapılan incelemeler sonucunda, şahısınız kurumumuza gelerek hastanede çalıştığını ve YDS eğitimi almak istediğini eğitim danışanlarımıza bildirmeniz neticesinde, hastane personeli olmanız sebebi ile şahsınıza fiyat üzerinden indirim uygulanarak eğitiminize başlamışsınızdır. İlk gün kurumumuzda derslerine başlamış ikinci gün tekrar sınav eğitmenimiz ile derslerinizi yapmışsınızdır. Dersleriniz olduğu gün yanınıza başka birini alarak kurumumuza gelmişsinizdir. Eğitim danışanımıza bağırarak eğitim almak istemediğinizi , eğitim almak istememe sebebinizin ise teknik almak istediğinizi eğitmenimizin gramer verdiğini bildirmişsinizdir. Bu sebep ile kayıt iptal talebinde bulunarak ödemiş olduğunuz ücretin iadesinin talebinde bulunmuşsunuzdur. Şahsınızın yanında gelen kişinin şahsınızı sınava hazırlayacağını belirtmişsinizdir. Eğitim danışanımız ise eğitim koordinatörümüzün sınav hocası olduğunu ve sınavı kazanabilmeniz için eğitim verdiğini iletmiş eğitim koordinatörü ile sorun yaşadıysanız öğretmen değişikliğini önermiştir. Şahsınız kabul etmeyerek ödemiş olduğu ücreti istemiştir. Bunun üzerine eğitim danışanımız şahsınızdan kayıt iptal dilekçesi istemiştir. Dilekçe yazdıktan sonra konuyla ilgili sizlere bilgi verileceğini, yasal iade sürecini beklenileceğini bildirmiştir. Şahsınız hastanede kurumumuzu karalama adına asılsız beyanlarda bulunmuş ve eğitim danışanımızı arayarak hakaret ettiğiniz kayıtlarımızda mevcuttur. Şahsınızın bizzat imzalamış olduğu sözleşmede iptal iade koşulları açıkça yazmakta olup kurumlarımızın da bu sözleşmeye uyma zorunluluğunun olduğunu sizlere ayrıca bildiririz. Milli eğitim bakanlığının Özel Öğretim Kurumları 56. Maddesi gereğince %10 kesinti ve almış olduğunuz dersler kesilerek diğer materyal ve KDV Tutarları kesilmeden 3.200 TL tarafınıza iade edilmiştir. Yasal olan kesintiler haricinde herhangi başka bir kesintinin yapılmadığını sizlere bildirir, kalan eğitim hayatınızda başarılar dileriz. Saygılarımızla, Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Genel Merkezi.

profile-icon Melek 03 Mart 17:54

Mimaroba amwrikan kültür şubeniz verdiği taahhüdü yerine getirmediği halde iptal edilen anlaşma için para kesintisini kendinde hak görüyor. Ve kişileri mağdur etmeye çalışıyor. Oysaki kabul ettikleri anlaşmayı kendileri yerine getirmedikleri gibi üstüne de size saygısız tavırlarla ithamda bulunuyorlar. Tüm yaşadığım görüşmelerde Neyse ki şahit bulundurdum toplamda 3 kişi. Yasal olarak tüm gerekenleri şahsen de sendikal olarak da yapacağım. Lütfen hiç kimse Mimaroba şubesine sakın kayıt yaptırmasın. Paranızla rezil olursunuz.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler