Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Para İadesi Yapmadı

Duygu Duygu01 Nisan 01:15

02.03.2020 tarihinde kurs hakkında bilgi almak için görüşme sağladığım Maltepe Amerikan Kültür Yabancı Dil kursu şubesi yetkilisi G****hanım bilinçli olarak beni eksik bilgilendirmiş olup faydalanabileceğim avantajlı kampanyayı şahsıma sunmamıştır aynı hafta içerisinde kendilerine ulaşıp Türk Telekom kampanyasını neden sunmadıklarını sormam ve onu istediğimi belirtmem üzerine bana benim yararlandığım kampanyanın en avantajlı öldüğünü söyleyen yalan beyanda bulunmuştur. 

Kendisine halen bana özel fırsatlarda olan ve geçerlilik süresi 9 eylül 2020 olan kampanyayı ve ekran görüntülerini atmam üzerine. Kurumun müdürü D**** hanıma danışmış saatlerinin farklı olduğunu ve istersem paketi değiştirecekleri söylendi bunun üstüne hemen kuruma gitti ki değiştirmek istedikleri saatte en baştan benim istediğim fakat olmadığı gerekçesi ile başka saate yönlendirdikleri kursu onların kampanya içerisinde dedikleri saate aldık. Bu hususta tarafıma yapılacak olan 1132 lira bir hafta içerisinde ödenecek idi. Fakat bu tutar tarafıma ödenmeyip üstelik ülkenin şu an içinde bulunduğu pandemi bahane edilerek ödeme yapılmamaktadır. 

Bu tutar tarafıma ilk pandemi vakasının görüldüğü tarihten önce yani 16 marttan önce ve kurslar tatil olmadan önce yapılacaktı. Şu anda böylesine bir dönemde hakkım olan bu Tutar Amerikan Kültür Tarafından verilmedi. Amerikan Kültür Markalar Birliğine de gerekli görüşmeyi yapıp talepleri üzerine 6 gün önce mail attığım halde hiç kimse bir aksiyon almamaktadır. Ülkede ekonomik faaliyetler durmamıştır. Aldığım bu hizmetten hiç memnun değilim. Erenköy Şubesinde hiçbir muhatap bulamamaktayım. En azından telefon yönlendirmesi ile hizmet sunulmaya devam edilebilirdi. 

Online eğitime devam edilecek diye bilgi veren Amerikan Kültür genel merkez telefonlarındaki müşteri temsilcisi şubelerinizden kaydımız için olan portfolyo vs. Hiçbir bilgiye erişemiyoruz. Lütfen artık bir ilgili dikkate alıp tarafımıza dönüş yapsın. Aksi halde tüketici haklarımı biliyorum ve Tüketici Hakem Heyeti'ne ve gerekli her türlü hukuki haklarıma başvuracağım. Aynı zamanda dava ve avukat vekalet ücretini tarafınıza fatura edeceğimi de bilmenizi isterim. Böylesine kritik bir dönemde herkes müşterilerinin mağduriyetini önlemeye çalışırken sizler ekstra bir mağduriyet yaşatmak için elinizden geleni yapmaktasınız. Ben ivedi bir şekilde tarafıma uğrattınız zararı karşılamanızı istiyorum. 1 aydır ödemeyi yapmadınız!

Cevaplar

profile-icon Duygu 14 Nisan 13:48

1 hafta daha geçti tarafıma hiç kimse dönüş yapmadı. Ciddiyetsiz ve müşteriyi sadece kayıt sürecine kadar oyalan bir firmasınız. Yazıklar olsun bir telefon edip bilgilendirmek bu kadar zor olmasa gerek! Erenköy Amerikan Kültür Şubesi sahtekar kesinlikle kayıt yatırmayınız. 44 gündür tarafıma yapmanız gereken ödemeyi yapmayıp hakkımı gasp ediyorsunuz!

Sayın ; Konu ile alakalı şikayetiniz üzerine takip süreci başlatılmıştır. Kurum yetkilimiz tarafından şahsınıza dönüş sağlanacaktır. Saygılarımızla, Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Genel Merkezi.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Atacan 4 hafta önce  

  Sorununuz çözüldü mü? Bende bu kurumdan eğitim almayı planlamıştım. Fakat bu şikayetinizi görünce soğudum biraz.

  • 1Yorum
  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Duygu 4 hafta önce  

  Evet mayıs sonunda yatiryatirdidilar. Kurum dan soğudum bilere yanlış bilgi veriyorlveriyorlar. Kuruma gideckseniz %40 tutktelekom indirim var o şekilde kayıt olun

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler