08 Haziran 2018
#10534118

Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Ne Eğitim Var Ne De Kişisel Verilen Korunması

2000-3000 lira verip Amerikan Kültür Derneği Yabancı Dil Kursları'ndan gerçekten sorunsuz eğitim alan var mı acaba? Bu kadar vatandaştan şikayet gelip de hala yatırımcıların önlem amaçlı hiçbir şey yapmaması da garip. Ben de gittim bu kursa bayağı oldu, 1600 lira pat diye verdim sonra (ticari amaçlı sistemlerinden dolayı) bir şey öğrenemeyeceğimi anladım vazgeçtim. Hani 16 saat diyorlar ya, boş geçtiği için 1600 liranın 1450 'sini alacaklarmış. 150 lira ödeme yaparız dediler falan filan. Neyse onu da ödemedi bunlar. Derken ben bunların şikayet hattı var onu aradım dile getirdim. Sorunları akabinde benim ses kaydımı WhatsApp üzerinden 3. şahısla (kurs yetkilisi) paylaşıyorlar. Bunların ne eğitimden ne kişisel verilerin korunmasından haberi var... Kalan para için 1 kere bile aramadım çünkü örnekler yukarıda... Sözleşme çok güzel hazırlanan bir kandırma.

Ömer Ömer 8.973 Okunma 2
Yorum Yap

Cevaplar

  • Ömer09 Haziran 2018

    Peki çok basit bir şey soruyorum, Anladık bir şekilde o 1450 TL yi alıyorsunuz bir çok insandan da almışsınızdır... Neden paramın geri kalanını aylar sonra ben buradan yazdığımda akabinde yatırdınız? Eğer ben yazmasaydım o 150 TL de kalacaktı... Her şeyi yazmıyorum ama insanlar bunları görsün, görsün de tanısınlar sizi. Amerikan Kültür Derneği Derneği Derneği Derneği dil kurslarında eğitim alınmaz ve burada paranız gasp edilir, gitmeyin.

  • Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Temsilcisi08 Haziran 2018

    Sayın Ömer HELVACI; Konu ile ilgili olarak temsilciliğimiz ile görüşülmüş olup; 29.03.2017 tarihinde kayıt işleminiz gerçekleştirilmiştir. 40 ders saati sonunda 23.10.2017 tarihinde kuruma mücbir bir sebep göstermeksizin evde özel ders almak istediğinizi belirtmiş olup kayıt iptali talebinde bulunduğunuz görülmüştür. Sözleşmede de belirtildiği üzere İlk 16 ders saati geçildiğinden dolayı indirimsiz 1 seviye bedeli alınmıştır. Konu ile ilgili olarak gerekli kesintiler yapılmış olup kalan tutar hesabınıza iade edilmiştir. Konu hakkında takıldığınız veya kabul etmediğiniz konu ile ilgili olarak temsilciliğimiz yetkilileri ile görüşebilir veya ilgili Tüketici Mahkemelerine başvurabilirsiniz. Saygılarımızla Amerikan Kültür Genel Merkez

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler