02 Mayıs
#11916591

Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Muhatap Bulamadım!

Erenköy Amerikan Kültür Dil Kursu'ndan 2 kur satın almıştım. İlk kur bittikten sonra sınıf sözleşmeye aykırı olarak 14 kişi yapıldı. Sözleşme 8-11 kişi yazılmakta. Buna istinaden gitmek istemediğimi belirtmeme rağmen o sözleşmenin eski olduğu yenilerde 13 kişiye kadar olduğu belirtildi. Bende bendeki sözleşmeyi esas aldığımı söyledim ve iptal etmek istediğimi söyledim fakat kayıt iptal için yetkilinin başkası olduğu söylenip geçiştirildim. Bir muhatap bulamadım ve bu sürede derslere gitmedim.


En sonunda kalan senetler için mesaj atıp durmaya başladılar ve gittiğimde artık iptal zamanının geçtiği yapamayacaklarını söylediler. Gitmediğim kursun parasını ödememi istiyorlar ve kendi suçlarını neredeyse benim üzerime atacaklar. Örneğin siz gelip kaydınızı iptal etmediniz diyerek. Bu işin peşini bırakmam. Benden alacağınız 600 - 700 TL ile zengin olmayacaksınız ama nasıl bir eğitim kurumu olduğunuz anlaşılacak.

Berk Berk 6.335 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Berk04 Mayıs

    Sözleşme maddelerine bu kadar uyduğunuzu bilmiyordum kusura bakmayın ama iptal talebi gerçekleştirmek için gittiğim de geçiştirilip eğitim kordinatörü tarafından her yerde 12 13 kişi çok normal vs. Sözleri duyarak derse girmek durumunda kaldım bir gün, başka ne kadar devam yapmışım acaba? Sanki derslere gelmişim şimdi iptal etmek istiyorum gibi anladıysanız yanılıyorsunuz, kurumunuz açıkça bir inatlaşma içindedir, mağdur edildiğimi düşünüyorum, işinize gelen sözleşme maddelerini uygulayıp diğerlerinde eski sözleşme yeni sözleşme diyerek laf kalabalığı yapmanızın lüzumu yok, sözleşmeye karşı davranıldı ben de gitmek istemedim ve iptal ettiremedim sorun şu iki sonra 11 kişiye düşürülmüş diyerek kendini rahatlatmayınız, siz inatlaşmaya devam ediniz ben hukuki süreci başlatmak durumunda kalacağım. Kendi yaptığınız hatayı gelmişsiniz bana kendimi iyi savunamadığım için hata bendeymiş gibi lanse etmenize de gerek yok. Ben verimli bir şekilde eğitim alamadıktan sonra siz 3 kuruş fazla kazanacaksınız diye bir çok laf kalabalığı yapmanıza gerek yok.

  • Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Temsilcisi04 Mayıs

    Sayın Berk K.; Şahsınız ile kurum yetkilimiz yüz yüze görüşme sağlamış olup; sınıf ilk gün 13 kişi ile talep edilen öğretmeni beklediğinizden dolayı özel planlanarak başlamıştır ancak sözleşmede 11 kişi sınırlaması olduğu için öğrencilere sınıftan çıkma hakkı verildi ve buna istinaden sınıftan 2 kişi başka bir sınıfa dahil olmak istekleri ile ilgili kurumumuza dilekçe vermiştir. Bu durumda sınıf sayısı sözleşme şartlarına uygun şekilde 11 öğrenciye düşürülmüştür. Yoklamalarımızda da 11 kişiden fazla öğrencinin sınıfta olmadığı görülebilmektedir. Şahsınız başka bir sınıfta olmak isteyen öğrenciler arasında değildir ve sonrasında derse de katılım sağlamıştır. Kur programımız 2,5 ay sürmekte olup şahsınız kurun bitmesine 1 ay kala iptal talebini kurumumuza bildirmiştir. Dolayısıyla sözleşme maddelerimize uygun olarak artık kuru iptal etme hakkınızın kalmadığı bilgisi şahsınızla paylaşılmıştır. Kurumumuzun sözleşmeye aykırı bir tutum ve inatlaşma içinde olmadığını bildirir, tüm eğitim öğretim hayatınızda şahsınıza başarılar dileriz. Saygılarımızla, Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Genel Merkezi.

  • Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Temsilcisi04 Mayıs

    Sayın Berk K.; Konu ile alakalı şikayetiniz üzerine takip süreci başlatılmış olup şahsınıza sönüş sağlanacaktır. Saygılarımızla, Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Genel Merkezi.

Ziyaretçi Yorumları