Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Mimaroba Şubesinde Kayıt Fiyaskosu!

Mehtap Mehtap15 Nisan 11:39

07.03.2020 tarihinde Mimaroba Amerikan Kültür Özel eğitim kurumuyla 2 kur için 2400 TL'lik sözleşme imzaladık. İyi niyet ve herhangi bir araştırma yapmadığımdan bilgi sahibi değildim. Sonradan öğrendiğim kadarıyla bana sözleşme maddeleri önceden hazırlanmış olan sözleşme maddelerini müzakere etmediğim a tipik bir sözleşme imzalattılar. Cayma bildirimi belgemi vermediler. Benden sözleşme bedeli olarak 1.700,00 TL Nakit aldılar tarafıma fatura kesmediler sadece tahsilat makbuzu vererek vergi de kaçırdılar. Konu ile ilgili herhangi bir muhatap bulamadım. Açıklama yapılmaksızın keyiflerinin gelmesini bekliyorum. Bu arada yasal haklarımı kullanacağım.

Cevaplar

profile-icon Mehtap 1 gün önce

Mimaroba Amerikan Kültür Dil Kursu dolandırıcıdır. Paranızı mart ayında usulsüzce alır ve üzerine yatar. Temmuz ayında sizi tanımaz bile!

profile-icon Mehtap 1 gün önce

6 ayı geçti. Arayan soran yok. Dolandırıldım. Bu kurumdan uzak durun!

Sayın ; Konu ile alakalı şikayetiniz üzerine takip süreci başlatılmıştır. Kurum yetkilimiz tarafından şahsınıza sönüş sağlanacaktır. Saygılarımızla, Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Genel Merkezi.

profile-icon Mehtap 22 Nisan 09:49

Bir de sürekli "Milli Eğitim Bakanlığının Genelgesi ile 30 Nisan'a kadar kurumlarımız kapalıdır. Bu tarihlerde iade işlemi yapılamamaktadır. Kurumlarımız tekrar açıldığında kurum yetkilimiz sizler ile iletişime geçecektir. " diye cevap veriyorlar. İyide toplu eğitim verilmemelidir diyor genel olarak genelgede. Kapatın kurumları demiyor. Hem kapalıyken tahsilat yapabiliyorsunuz, olayı online eğitime çevirebilip, yeni kayıtlar için ofislerinizde personel tutup iş iadeye gelince yapamıyoruz demekte işinize geldiği gibi davranıp, sadece kar amacı güden bir kurum olduğunuzu göstermek adına taktire şayan bir durum!

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler