Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Kurs Ücret İadesinin Yapılmaması

Yeliz Yeliz07 Kasım 2019 11:43

haziran ayında Amerikan Kültür Dil Bornova şubenize İngilizce dersi öğrenmek ve özel ders almak için başvurdum. Görüşme sonucunda kampanyaları olduğunu ve 40 saat ders alacağım takdirde indirimli olacağını ilettiler. Bende 40 saatlik ders ücretini peşin olarak ödedim ve derslere başladım. Geçen sürede derslerden aldığım verim yeterli olmadı için derslere katılımımı azalttım, ilgili hocam ise kursun yarı süresinde yurt dışına gideceği için sanırım durumumu fark etmedi. Toplamda 18 saatlik dersin sonunda hocam yurt dışına gitti. Kurumdan başka hocayla devam etmek istediğimi ilettim ve kurumla iletişime geçtim, 15 gün sonra tarafıma dönüş yapmaları tarafıma gösterilmeyen ilginin farkına varmamı sağladı.

Geçen bu süre içerisinde iş değişikliği yapmam, kursun bulunduğu yere ulaşım zorluğum, Bornova Şubesinin yeterli olmadığını düşünmem... Vb... Kurstan ayrılmak istediğimi şubeye ilettim. Şube sözleşme şartlarına göre para iadesini yapamayacağını iletti. Yararlı olup olmayacağını bilmeden 40 saatlik peşin ücret ödüyorum ve memnun kalmıyorum. Para iademin yapılmamasını tamamen kursun fırsatçılık ve kursun para odaklı olduğunu tekrar tekrar görmemi sağladı. Haklarımı aramayı bırakmayacağım, gerekli tüm yerlere başvuruda bulunacağım benim gibi başkalarının da mağdur olmaması için sosyal mecralar başta olmak üzere her yere kurumla ilgili yaşadıklarımı ileteceğim. Sizlerden ricam mağduriyetimin karşılanması ve almadığım 22 ders ücretimin iadesinin yapılması konusunda kurumla iletişime geçmeniz. Dönüşlerinizi rica ederim.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

Sayın Yeliz K., Konuyla ilgili gerekli görüşmeler sağlanmış talepleriniz doğrultusunda kayıtlarımız incelenmiştir. Kayıt iptal talebinizin kurum yetkilimiz tarafından onaylanıp iade işleminizin Aralık ayı itibari ile tarafınıza yapılacağını bildiririz. Saygılarımızla, Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Genel Merkezi.

Sayın ;Yeliz K. Konu ile alakalı şikayetiniz üzerine takip süreci başlatılmıştır. Kurum yetkilimiz tarafından şahsınıza sönüş sağlanacaktır. Saygılarımızla, Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Genel Merkezi.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler