Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Kültür Derneği Beylikdüzü Şikayetim Var!

Ayhan Ayhan04 Şubat 2019 21:34

Amerikan Dil Kültür Derneği adı altında eğitim verdiklerini iddia eden siz çaresizler, insanları kandırmaktan, bu şekilde kazanç sağlamaktan vazgeçin artık. 2018 yazında İngilizce eğitim almak istediğim ancak memnun kalmadığım, sürekli hocalarının değişiklik gösterdiği, eğitim kalitesinin düşük olduğu bu kurumda olmak istememem gayet tabii bir durumdu. Kaldı ki kursa kayıt yapılırken herhangi bir problemde bir dilekçe ile iptal edebileceğim söylenmişken bugün evime icra belgesi yollanıyor. Ve üstelik hiç almadığım, görmediğim hizmettin bedeli icra yolu ile tahsil edilmek isteniyor. Dilekçeniz kabul edilmedi, 12 ders saatini doldurmuşsunuz denerek iki kurun yaklaşık 200 saatin bedeli bu yolla emeğimdenel koyuyorlar. Nasıl ayakta durduğunuz çok aşikar. En başta iki kurs denen şey şimdi baba 1+1 denerek ikinci kursun size edine edildiği askında tek kursun 1800 TL olduğu yalanı atılıyor. Hiç sıkılmadan rahat bir şekilde tencere aldınız yanında tava hediye edildi denilerek bir örnekleme yapılıyor. Güya eğitim kurumu burası. Hiçbir anlaşma yolu dahi bırakılmaksızın almadığım eğitimimin bedeli icra yolu ile alınıyor benden. İki kurs diye tek kuru 1800₺ den satarlar, gidersiniz memnun kalmazsınız sonra anlarsınız gerçeği.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Ayhan 05 Şubat 2019 11:12

Masa başında görevlendirdiğiniz çalışanlarınız tıpkı sizler gibi kılıfı çok güzel hazırlamışlar. 2 kur diye sattığınızı sonrasında ikinci kur hediye diyerek emeğimden gasp ediyorsunuz. Nasıl kazanç sağladığınız ortada. Hiçbir anlaşma yolu bırakmaksızın tıpkı bir tefeci gibi elinizdeki senetlere güvenerek hak edilmemiş bedeli tahsil ediyorsunuz. Ve sanıyorsunuz ki bu böyle devam edecek.

Sayın Ayhan G.; Kayıt esnasında imzalamış olduğunuz sözleşmenin KAYIT SİLDİRME ile ilgili maddeleri şu şekildedir; "ÖĞRENCİ, eğitimin başlaması ile birlikte her ne sebeple olursa olsun, gerekçe dahi göstermeksizin, ilk 16 ders saati içerisinde, KURUM'a yazılı olarak başvurduğu ve başvuru tarihine kadar geçen süreçteki ders saat ücretlerinin toplamını ödediği ve KURUM'un MEB Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği gereği yasal hakkı olan sözleşme bedeli toplamının %10'u nispetindeki cezai şart bedelini ödemek koşuluyla sözleşmesini tek taraflı olarak fesih hakkına sahiptir." Ancak bu madde şartları, satın almış olduğunuz kurlardan bir tanesine toplamda 24 saat(aralıklı olarak) katılım sağladığınız için sizin iptal işleminiz de geçerli değildir. İlk 16 ders saati doldurduğunuz için aşağıdaki ilgili madde iptaliniz aşamasında geçerli olacaktır. "Öğrenim başladıktan sonra kaydını sildirmek isteyen ÖĞRENCİ, MEB Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinin "ücretlerin iadesi" başlığını taşıyan ilgili maddesi çerçevesinde, eğitim almış olduğu ders saatlerinin ücretleri dışında, ayrıca ve açıkça sözleşme bedelinin tamamının %10'nu ödemekle mükellef olur. Sözleşme iptallerinde, ÖĞRENCİ'nin KURUM'a yapacağı geri ödemelerde, gerek kampanyalı çoklu seviye kayıtlarındaki ücretsiz seviye hakkı, gerek tek seviye alındığında yapılan indirimler kaldırılarak, kayıt esnasında olan İNDİRİMSİZ liste fiyatı üzerinden ücret iade hesaplamaları yapılır. ÖĞRENCİ, indirim, kampanya vs. sebeplerle ile hak ettiği seviye veya ders saatlerine ilişkin olarak bedel iadesi talep edemeyeceği gibi, devam etmediği ara derslerin ücretlerin iadesini de isteyemez. KURUM, kanunen alması gereken tüm bedelleri ÖĞRENCİ tarafından yapılmış ödemeden mahsup ederek bakiyeyi ÖĞRENCİ'ye iade eder." Kurumumuz şahsınıza tüm gerekli açıklamaları yapmış olup iptal işleminizi sözleşme maddelerine uygun olarak gerçekleştirmiştir. Saygılarımızla, Amerikan Kültür Genel Merkez

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler