Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Kalitesiz Hizmet Sorunu

Şahin Şahin3 hafta önce

21 ocak 2020 tarihinde Amerikan Kültür Derneği Bornova/İzmir şubesinde A1 seviyesinde İngilizce eğitime başladım. Ve dün itibarıyla kurstan ayrılmış bulunmaktayım. Gerekçelerimden bazıları şunlar;Kayıt alırken bahsettikleri öğretmen kalitesinden eser yok, bırakın İngilizce öğretmenliği mezunu olmayı, öğretmenlik mezunu olmayan insanları size öğretmen olarak sunuyorlar. Üniversitelerde halihazırda okuyan öğrencileri (ki bunlardan birçoğu İngilizce bölümünde bile okumuyor, sadece İngilizce bilen insanlar, ama dediğim gibi asla öğretmenlik vasıfları yok) size öğretmen olarak sunuyorlar. Size öğretmen diye sundukları bu insanlardan Kenya-Tanzanya-Sudan gibi ülkelerden olup İzmir'de öğrenimine devam eden, henüz bir üniversiteden bile mezun olmayan insanlar gördüm, tanıdım.

Çok güçlü bir ihtimal de şu, bu insanları çalıştırırken sosyal güvencelerini de üstlenmiyorlar, belki de çalışma izinleri bile olmadığından olabilir. Sanırım günlük ya da saatlik ücretle elden para vererek çalıştırıyorlar. Kayıt alırken şöyle öğretmenlerimiz var, şöyle celta belgeli, şöyle delta belgeli, şöyle sertifikalı diye atıp tutmaktan, gözlerinizin içine bakarak yalan konuşmaktan da imtina etmiyorlar. Sonra bir gün kurstan ayrılmak istediğimi nezaketen de olsa dile getirdiğimde, bana imzalamış olduğum sözleşmeden bahsetti okulun çok kıymetli müdiresi. Şunları söyledi;Sözleşme imzaladınız, ya maddi durum yetersizliğinden ötürü, ya şehir değiştirecek olmanızdan ötürü, ya da sağlık sorunlarınızdan ötürü ayrılabilirsiniz (sağlık sorunu olursa kaymakamlıktan kaşeli olmalıymış) dedi. Aksi takdirde sözleşme gereği bilmem kaç lira para ödemem gerekirmiş.

Cevaplar

profile-icon Şahin 5 gün önce

Durumu açıkça belirtme falan olmadı. Öyle olsaydı şikayetimi geri çekerdim.

Sayın Şahin İ.; Konuyla ilgili gerekli görüşmeler sağlanmış kayıtlarımız incelenmiştir. Yapılan incelemeler sonucunda kurum yetkilimiz şahsınız ile bizzat iletişime geçerek durumu açıkça belirtmiştir. Örgün eğitim dönemine geçiş yapıldığında şahsınız ile tekrar iletişime geçilecektir. Saygılarımızla, Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Genel Merkezi.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler