17 Ekim 2017
#9699203

Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları İptal Etmek İstediğimde Hukuk Diye Tehdit Eden  Firma!

Kursa başlamak için kayıt oldum ama sonra bazı özel sorunlardan dolayı iptal etmek istediğimi söyledim. Çalıştığım firmadan da eğitim desteği alacağım için faturayı önceden almıştım.


İptal işlemi için arayacağız dediler 2 hafta sonra arayıp KDV sini ödemeniz gerekiyor, yoksa hukuka gider dendi. Fatura bende size iade edebilirim dedim "yok KDV atladı tavşan uçtu öküz dağa kaçtı" gibi saçma sapan bahanelerle KDV' yi istediler.Bende ödemeyeceğimi ilettim. 2 hafta sonra bir daha aradılar eğitim bedelinin %10' luk kısmını ödemeniz gerekiyor yoksa Hukuk' a gider dediler. Sonuç olarak gitmediğim kurs için benden 750 TL'ye yakın para istiyorlar. Böyle bir anlayış işte... Bu parayı ödeyip kendilerini şikayet edeceğim.

Volkan Volkan 6.764 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Volkan23 Ekim 2017

    Kayıt olmayı düşünenlerde otursun bir daha düşünsün, iptal etmek isteğinizde böyle sizi yalancı durumuna düşürüp kendi yalanlarını örtmeye çalışıyorlar. İnanamıyorum hala nasıl göz göre yalan konuşabildiğinize.

  • Volkan23 Ekim 2017

    KDV olayı hariç anlattığınız her şey yalan, oha ya ne güzel hikaye yazmışsınız inanmıyorum ya. Beni ne zaman aradılar da açmadım yalanın daniskası. Ben aradım iptal etmek istediğimde beklettiniz 2-3 hafta sonra döndünüz edemiyoruz KDV falan olaylarına girdiniz. İnanmıyorum ya ne yalancısınız şoklardayım... "hem eğitimle ilgili aramalara hem de ödeme ile ilgili aramalara dönüş yapacağınızı bildirmeniz halde tarafınızdan dönüş yapılmamıştır. Ekim ayında ödemenin 3 ay gecikmeniz nedeni ile yasal takibe aktarılacağı mesajı iletilmiş ve arkasından iptal isteğini beyan ettiğiniz görülmüştür" bu tırnak içinde anlattığınız olay yalaaaannn... Sizin düşünüp uydurduğunuz bir hikaye, temsilciniz çok güzel yazmış hikayenizi. İnsan gibi özür dileyip kibar olsaydınız konu kapanacaktı belkide... Sizi her yere şikayet edeceğim, telefon kayıtlarını da çıkartacam bakacağız kim kimi aramış.

  • Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Temsilcisi20 Ekim 2017

    Volkan ATİK; Konu ile ilgili olarak temsilciliğimiz ile görüşülmüş olup; Ağustos ayında ( 4000 TL) ye temsilciliğimiz tarafımızdan fatura isteyerek ödemeyi şirketinin(Atasun Optik) yapacağını söylemiştir. Fatura ağustos ayı içinde teslim edilmiş ancak hem eğitimle ilgili aramalara hem de ödeme ile ilgili aramalara dönüş yapacağınızı bildirmeniz halde tarafınızdan dönüş yapılmamıştır. Ekim ayında ödemenin 3 ay gecikmeniz nedeni ile yasal takibe aktarılacağı mesajı iletilmiş ve arkasından iptal isteğini beyan ettiğiniz görülmüştür.. Faturanın akıbeti de sorulmuş ve ilgili ayın KDV dönemi kapandığından iptal edilemeyeceği tarafınıza bildirilmiştir.. Mali müşavirle görüşülerek (fatura iptal edilemeyeceğinden) gider pusulası kendisine imzalatılarak kdv sorunu çözülse de Meb mevzuatlarındaki yasal kesinti olan % 10 olarak 400 TL kesintiyi kabul etmiş ve işlemleri tamamlanmıştır. Sizin de belirttiğiniz gibi 750 TL değildir. Konuyla ilgili imzalı ibrası şubemizdedir. Konu ile ilgili detaylı bilgi alabilmek için temsilciliğimiz ile iletişime geçmenizi rica ederiz. Saygılarımızla Amerikan Kültür Genel Merkez

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler