06 Kasım 2017
#9762897

Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Haksız Kazanç Sağlaması!

25.10.2017 tarihinde Amerikan Kültür Derneği Etlik Şubesine kayıt yaptırdım ve memnun kalmadığım için 8 saatlik ders sonunda ayrılma kararı aldım. Kurs kaydı sırasında kampanyalı fiyat üzerinden yapıldı ancak 8 saatlik ders ücreti normal (şişirilmiş) fiyattan alındı. Kayıtta verilen kitaplardan biri iade alındı ancak portfolyo sisteme kayıt olduğu gerekçesiyle alınmadı. (Fiyatı 75 TL) Hayatım boyunca tekrar kullanmayacağım bir dergi için öğrenci halimle üzerimden 75 TL haksız kazanç sağladılar. Kendi web sitelerinden yaptığım şikayeti ciddiye alıp cevap vermediler. Kursa yazılırken "canım cicim", ayrılırken "ne kadar alırsak kâr". Madem art niyetli değilsiniz, madem ticaret kursu değil de eğitim kursusunuz; hadi bakalım çözüm bulun.

Ali Ali 14.640 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Temsilcisi17 Kasım 2017

    Sayın Ali Abbas KILIÇ; Şikayetiniz ile ilgili olarak temsilciliğimiz ile görüşülmüş olup; 25.10.2017 tarihinde hafta içi akşam A1 seviyesi olarak kayıt işleminiz gerçekleştirilmiştir. . 8 ders saati sonunda iptal talebinde bulunmuşsunuz. Temsilciliğimiz sözleşme maddeleri gereğince MEB'nın ücret kısmında geçen maddesi doğrultusunda işlem yapılmıştır. . 1) Girmiş olduğu derslerin saatlik ücreti . . . 2) Verilen materyaller (kitap,portpolyo vs.) . . . 3) Sözleşme bedelinin %10'u dur. . . . Temsilciliğimizde . iptal talebi oluşturulduktan sonra . MEB'nın %10'luk kısmı alınmamıştır ve kitap ise iade alınmıştır. . Portfolyo’nun iadesi alınamamıştır sebebi ise portfolyo kişiye özel olup arkasında bulunan seri numarası öğrencimizin TC kimlik numarasına tanımlanmış olmasıdır. Konu hakkında detaylı bilgi alabilmek için temsilciliğimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Saygılarımızla Amerikan Kültür Genel Merkez

  • Ali14 Kasım 2017

    Bu yazdıklarınız sözleşmede yazan, öğrenciye sadece müşteri (para) muamelesi yapan cevaplar. Size kullanamadığım nokta atmadığım portfolyo için 75 TL ödedim diyorum. T.C. ye kayıtlı diyorsunuz, illa ki silinir. Siz bana %10 sözleşme bedeli diyorsunuz. Halime şükredeyim onu istemediniz diye öyle mi? Sizden tolerans gösterin portfolyoyu iade alın dedim. Sözleşmede yazan saçma bedelleri okudum. Tekrar bana bildirmenize gerek yok. Sizden beklediğim; portfolyoyu iade almanız ve ders saati ücretinin kayıt olduğum fiyat üzerinden yapılması.

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler