Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Dosya Masrafı Adı Altında Kesinti Yaptı

Mustafa Mustafa18 Nisan 16:07

Daha önce de yazmıştım fakat geri dönüş sağlanmadı. Ben ocak ayında Erzincan şubenize kayıt yaptırdım. Hukuk okuduğum için devam zorunluluğum yoktu ve yurttan kaydımı silerek kendi yaşadığım şehre geri dönüş yaptım. O sırada ilk taksitimi ödemiştim ve iptal ettiğim için o tutarın (250 ₺) geri verilmesini talep ettim. Benimle ilgilenen A*** hanım iptal işleminin en fazla bir haftaya onaylanacağını ve geri dönüş sağlayacaklarını belirtti. Fakat geri dönüş sağlamadılar. 

Aradığım zaman açmadılar. Sürekli ertelediler. Ben benim olan parayı istemekten utandım fakat onlar bu hareketlerini sürdürmekten bıkmadılar. Babama numaralarını verdim ve babam ilgilendi. Ocak ayında verdiğim parayı dün gönderdiler. Fakat sadece 100 ₺. 150₺ kesintiyi dosya masrafları adı altında vermediler. Biraz araştırma yaptıktan sonra bu paranın kesilmemesi gerektiğini kaldı ki bankaların bile artık dosya masrafı kesmediği bir dönemde bu paranın neden kesildiğini hala anlamış değilim.

Cevaplar

Sayın Mustafa A. Konuyla ilgili gerekli görüşmeler sağlanmış kayıtlarımız incelenmiştir. Şahsınız 26.12.2019 tarihinde 1+1 hızlandırma programına 1.500 TL eğitim bedeli karşılığında kayıt olmuştur. Sonrasında ise şahsınız eğitime başlamadan kayıt iptal talebinde bulunmuştur. Şahsınızın bizzat imzalamış olduğu sözleşmede kayıt iptal şartları açıkça yazmaktadır. Sözleşmemiz gereği '' Öğrenim Başlamadan Önce Kayıt Sildirme '' maddesi gereğince MEB Özel Öğretim Kurumları yönetmeliğinin ücretlerin iadesi başlığını taşıyan ilgi maddesi gereği hiçbir eğitim almamış olsa dahi toplam eğitim bedelinin %10 ‘unu kanunen kuruma ödemekle mükelleftir. “Sözleşme Maddesince gerekli işlemleri yapılmıştır. Şahsınızdan yasal olmayan herhangi bir kesinti yapılmamıştır. Saygılarımızla, Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Genel Merkezi.

Sayın Mustafa A. Konu ile alakalı şikayetiniz üzerine takip süreci başlatılmıştır. Kurum yetkilimiz tarafından şahsınıza dönüş sağlanacaktır. Saygılarımızla, Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Genel Merkezi.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler