12 Ocak 2018
#10011135

Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Derse Girmediğim Halde Kapora İadesini Yapmayacakmış!

2008 yılında Aydın temsilciliğinizde A1 seviye kurunu tamamlamış biri olarak İstanbul’a yerleştiğimde eğitime kaldığım yerden devam etmek için tercihimi Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları'ndan yana kullandım. 31.12.2017 tarihinde 300,00 TL kapora ödemesi yaparak İstanbul Maltepe temsilciliğine kayıt oldum. 10.01.2018 tarihinde ciddi bir sağlık problemi sebebinden dolayı temsilciliğe giderek eğitime başlayamayacağımı kapora iademi talep ettim. Aldığım cevaptan dolayı Amerikan Kültür'e olan güvenim ciddi şekilde sarsıldı. Şöyle ki; imzaladığım sözleşmeye istinaden henüz tarihi bile belli olmayan, bir defa bile derse girmediğim eğitimin kapora iadesini yapamayacaklarını söylediler. Böyle kurumsal bir firmaya böylesine büyük bir eğitim kurumuna yakıştıramadığım bir durumla karşı karşıya kaldığımı belirtmek isterim. En kısa sürede kapora iademin yapılmasını istiyorum.

Deniz Deniz 6.106 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Deniz12 Ocak 2018

    Sayın yetkili, ben zaten %10 kesinti bedelini kabul etmediğim için sizlere şikayetimi iletiyorum kabul etmiş olsaydım buraya şikayet yazma gereği duymazdım. Kaldı ki sözleşme iptal dilekçemde de kapora bedelimin iadesini talep ettiğimi yazdım. Ama anladığım kadarıyla sizler için insanları memnun etmekten ziyade para kazanmak çok daha önemli. Eğitime tekrar başlayacağım zaman tercihim asla sizden yana olmayacaktır. Ve sizin kurumlarınızı da etrafımdaki kimseye tavsiye etmeyeceğimi bilmenizi isterim.

  • Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Temsilcisi12 Ocak 2018

    Konu ile ilgili olarak temsilciliğimiz Deniz D. ile iletişime geçerek sözleşme maddesinde yer alan Meb %10 kesinti bedeli kabulü sonrası sözleşme iptali gerçekleştirilmiştir. Amerikan Kültür Yabancı Dil Kurslarını tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla Amerikan Kültür Genel Merkez

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler