sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Amerikan Kültür Aksaray Şube

Gökben Gökben25 Kasım 2019 23:49

Amerikan Kültür Aksaray Şube'ye geçen sene 14 yaşında ki oğlum Ali Bahri Erkol’u paranın tamamını ödeyerek kayıt yaptırdım.

İkinci kur devam ederken ev sahibinin evi satması nedeni ile acil bir şekilde Kağıthane'ye taşındık. Şimdi Şişli Şube'ye kaydımızı geçirmelerini istedik. --- Ancak kendilerine ait olan Taksim Şube'sine geçiş yapacaklarını, onu da ancak başladığı ikinci kurun bitiminde gerçekleştireceklerini söylediler.

Aksaray'a çocuğum gidemiyor ki kuru bitirelim. Üstelik Şişli Şube'ye veya Kağıthane Şube'ye kur devam ederken aktarım istiyoruz. Ulaşım sağlayamayacağı Taksim'e de değil. Merkez’i aradığımda; Aksaray Şube’deki kaydınızı iptal ettirin. Şişli’ye kayıt yaptırın denildi. (Bu durumda hediye olan 3. Kurun iptal olacağını, paramızın da 16 dersi aşıldığı için indirimsiz fiyattan düşüleceği bildirildi. Kısaca ödediğiniz paranın üzerine bir bardak su için ve yine de bizim firmamız ile çalışmaya devam edin denildi. Trajikomik) Zaten maddi olarak zor durumdayız ama buna rağmen Şişli şube daha pahalı ise fiyat farkını ödemeyi de önerdim ama böyle bir uygulama olamayacağını bildirdi.

Umarım Aksaray şube D*** hanım ile ve merkezde ki yetkili bayan ile konuşma kayıtlarına ulaşabilirsiniz. (25.11.2019 saat:15:00-16:00 arasında her ikisi ile görüştüm daha bir sürü sonuç alamadığım konuşma yaptık) Her şekilde mağdur edildik. Kurumsal bir firma olduğunu düşündüğümüz için kayıt yaptırdığımız Amerikan Kültür'ün problemimize talebimiz doğrultusunda çözüm getirmesini bekliyorum. Aksi durumda Tüketici Hakları ile ilgili tüm haklarımı kullanacağımı bildiririm. Bilgi dönüşünüzü bekliyorum.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

Sayın Gökben E.; Konu ile ilgili olarak gerekli görüşmeler sağlanmıştır. Ali Bahri E. kurumumuza 2+1 (hediye) eğitim programına kayıt olmuştur. 1. Kurunu başarıyla tamamlayarak 2.kuruna geçmiştir. 2.kuru devam ederken kaydınızın devir talebinde bulunmuşsunuzdur. Kurum yetkilimiz ise sizlere sadece Taksim şubesine devir işleminizin gerçekleşebileceğini sizlere bildirmiştir. Temsilciliklerimiz franchise sistemi olduklarından ötürü maalesef başka bir şubeye aktarım söz konusu değildir. Hali hazırda olan kaydınızın iptal işlemini gerçekleştirip dilediğiniz temsilciliğimize yeni kayıt şeklinde işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. kayıt iptali ile ilgili olarak temsilciliğimize yazılı olarak dilekçe vermeniz ve sözleşme maddeleri gereğince yapılan hesaplamalar girdiğiniz ders saat ücretleri ve MEB kesintisi hesaplanarak belirtilen tutarı ödemeniz halinde kurumumuzdan kaydınızın silineceğini sizlere bildiririz. Kayıt sildirme şartlarında yer alan Öğrenim Başladıktan Sonra Kayıt Sildirme maddeleri gereğince ÖĞRENCİ, MEB Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinin ''Ücretlerin İadesi'' başlığını taşıyan ilgili maddesi çerçevesinde, eğitim almış olduğu ders saatlerinin ücretleri dışında, ayrıca ve açıkça sözleşme bedelinin tamamının %10'nu ödemekle mükellef olur. Sözleşme iptallerinde, ÖĞRENCİ'nin KURUM'a yapacağı geri ödemelerde, gerek kampanyaları çoklu seviye kayıtlarındaki ücretsiz seviye hakkı (Örnek; 2+1 kayıtlarında 3. seviye) gerek tek seviye alındığında yapılan indirimler ( Örnek; peşin ödeme indirimi ) kaldırılarak, kayıt esnasında olan İNDİRİMSİZ liste fiyatı üzerinden ücret iade hesaplanmaları yapılır. ÖĞRENCİ indirim, kampanya vs. sebepler ile hak ettiği seviye veya ders saatlerine ilişkin olarak bedel iadesi talep edemeyeceği gibi, devam etmediği ara derslerin ücretlerinin iadesini de isteyemez. KURUM, kanunen alması gereken tüm bedelli ÖĞRENCİ tarafından yapılmış ödemeden mahsup ederek bakiyeyi ÖĞRENCİ'ye veya bildireceği hesap numarasına iade eder. Maddesinde açıkça belirtilmiştir. Konuyla alakalı ilgili birimlere ilgili konuyu şikayet olarak bildirmek tabi ki de en doğal hakkınızdır. Bundan sonraki tüm eğitim öğretim hayatınızda başarılarınızın devamını diler, saygılarımızı sunarız. Saygılarımızla, Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Genel Merkezi.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler