Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Almadığım Hizmetin Ücretini İstiyor

Pınar Pınar22 Şubat 2019 17:48

07.08.2018 tarihinde Amerikan Kültür Derneği'nin İngilizce eğitimi veren şubelerinden biri olan Levent Amerikan Kültür Dil Okulları'na kayıt oldum. Kayıt sırasında ailem açısından kursun kesinleşmemesi yüzünden 100 TL'lik bir kapora ödedim. Ardından ödeme şeklini kredi kartı olarak belirttik ve buna uygun bir kayıt sözleşmesi ve ödeme tahsil belgesi imzaladık.

Ardından ailevi durumlarımdan ötürü yaklaşık iki haftalık ders sürecinden sonra kayıt sildirmek için başvurdum ve dilekçe doldurdum. Fakat sözleşmede belirtilenin aksine yani girdiğim ders saati ücretini ve toplam fiyatın %10'unu değil bütün bir kur ücretini tahsil etmek istediler. Sonrasında tarafıma senede dayalı icra dosyası açıldığını öğrendim.

Ben senet imzalamadığıma emin olmama rağmen bana ödeme belgesi adı altında senet imzalatıldığını öğrendim. Hizmetini almadığım bir şeyin ücretini almak istiyorlar. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi

Cevaplar

Sayın Pınar Deniz K.; Konu ile ilgili kurum yetkililerimizle görüşme sağlanmış olup kayıtlar incelenmiştir. Şahsınız beraberinde 2 arkadaşı ile şubemize kayıt olarak eğitimlere başlamış ve ilk kurunuzun 3 haftalık kısmına gitmiş daha sonraki kısma devam etmediğiniz kurumumuzca tespit edilmiştir. Sözleşmeyle birlikte 31.10.2018 tarihinde 3.900 TL' lik tek senet düzenlenmiş ve ödeme taahhüdü şahsınız tarafından verilmiştir. Maalesef kurumumuza MEB kriterlerine göre de bir iptal gerekçesi sunulmamıştır. Eğitim aldığınız kısmın ödemesi de gerçekleşmeyince kurumumuzda ödeme planındaki tek senede göre işlem yapmak zorunda kalmıştır. Şahsınız defalarca aranmış ancak cevap alınamamıştır. Hatta dosyanız avukata verilmeden önce kurumumuz sms atışmış ancak uyarı smslerine de dönüş yapılmadığından Ocak ayı içinde avukata aktarılmak zorunda kalmıştır. Saygılarımızla, Amerikan Kültür Genel Merkez.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler