Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Akd Öğretmeni Yok Ders Yok Para İadesi Yapmıyor

Muharrem Muharrem24 Mayıs 15:29

2019 yılında ders aldığım dan özel ders hocasından sadece o öğretmen için ekstra ders aldım. Ancak öğretmeni bıktırmışlar ve ten ayrılmış. Bana herhangi bir bilgi bile verilmedi. Kayıt yaptırırken bir sürü vaatlerde bulundular ancak ücreti ödedikten sonra ilgisizler. Para iadesi istediğimde ise yapamayacaklarını söylüyor. Öğretmenleri yok ders nasıl yapacaklar. Ücret iadesi istiyorum.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

Sayın Muharrem A. Konuyla ilgili gerekli görüşmeler sağlanmış kayıtlarımız incelenmiştir. Şahsınız 04.09.2019 tarihinde 10 ders özel ders kayıt yenileme talebiniz üzerine ilk dersiniz 07.09.2019 eski öğretmeniniz ile planlanmış ve 2 ders saati eğitim yapılmıştır. Daha sonrasında şahsınız derse katılım sağlamayınca 25.10.2019 tarihinde eğitim danışanlarımız şahsınızı aramıştır. şahsınız '' yoğun olduğunuzu, müsait olduğunuzda öğretmeninizle iletişim halinde olduğunuzun'' bilgisini vermişsinizdir. 9 ay sonra pandemi döneminde kurumumuzun kapatıldığı süreçte şahsınız arayıp kayıt iptal talebinde bulunmuştur. Kayıt iptal talebinize istinaden Sözleşmemizde yer alan ÖZEL DERSLER VE ESNEK EĞİTİM STANDARTLARI gereğince ; KURUM tarafından esnek eğitim veya bire bir/ özel ders olarak adlandırılan ve ÖĞRENCİ’nin kendi isteği ile bağlantılı maksimum 4 kişi ile veya tek başına eğitim aldığı programlarda, ders saatleri ve günleri arasında bir haftadan daha uzun bir aralık konulamaz, erteleme yapılamaz. Derslerden herhangi birinin mecburi bir sebep ile iptali hasıl olur ise, durumun ÖĞRENCİ tarafından en geç 24 saat önceden KURUM’a bildirmesi zorunludur. Aksi takdirde ÖĞRENCİ dersi almış sayılacaktır. Öğrenci, yaptığı sözleşme kapsamında alacağı özel derslerin toplamının en fazla %5’ini erteleme hakkına sahiptir. Bu programa kayıt yaptıran ÖĞRENCİ, eğitimde başarı garantisi, devam edilen ardışık kurlarda indirim, ücretsiz telafi dersi imkanlarından faydalanamayacağı gibi, sözleşme bedelini peşinen ödemek durumundadır. Özel ders veya esnek eğitim programındaki ÖĞRENCİ, sözleşme bedelini peşinen öder, kaydını kanunen kendisine hak tanınmış olan ve iş bu sözleşmede belirtilen durumlar dışında sildiremez ve ücret iadesi talep edemez. Kayıt dondurma hakkı iş bu ÖĞRENCİ’ler için de aynen uygulanır. Maddesinde özel ders programının iptalinin mümkün olmadığı açıkça belirtilmiştir. Kurum yetkilimiz öğrenci memnuniyetini ön planda tutmak adına kurumumuzdan kalan derslerinizi online özel ders ( 8 ders saati ) olarak alabileceğinizi size bildirmiştir. Fakat şahsınız bu durumu kabul etmemiştir. Saygılarımızla, Amerikan Kültür Genel Merkezi.

Sayın Muharrem Açık, Konu ile alakalı şikayetiniz üzerine takip süreci başlatılmıştır. Kurum yetkilimiz tarafından şahsınıza dönüş sağlanacaktır. Saygılarımızla, Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Genel Merkezi.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler