Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları 15 Kişilik Sınıflarda Eğitim Ve Kur Arası 2 Aydan Fazla

Güven Güven17 Mayıs 2017 14:41

2010 döneminde Maltepe Amerikan Kültür Derneği merkezinden İngilizce eğitimi için 4 kur aldım, 2 kurda yurt dışına giden arkadaşımın kurlarını devir aldım totalde 6 kur eğitim alma konusunda mutabık kaldık Maltepe Amerikan Kültür Derneği merkezi ile fakat kayıt yapılırken bahsettikleri sınıftaki öğrenci sayısı eğitim kalitesi ve kur araları kesinlikle aynı olmadı. 15 kişilik sınıflarda eğitim verdiler, kur arası 2 aydan fazla beklettiler, geçemediğiniz kursların tekrarı var eğer şartlar oluşturulmuş ise dediler hiçbir hakkımı vermediler. Daha sonra askere gittim ve döndüğümde kurumla irtibata geçtim fakat bana sizin kurunuz yok dediler, nasıl olur benim daha kullanmadığım 6 kurum var dedim sizin dondurmanız gerekti dediler, bana böyle bir bilgi kesinlikle vermediler, yabancı dil konusunda yanlış tercihler.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Güven 20 Mayıs 2017 22:55

Merhaba bakın ben bütün gereklilikleri yerine getirdiğim için kurs tekrarı aldım bu bana başlangıçta sunmuş olduğunuz bir şeydi zaten ama kayıt alırken sınıfta ki öğrenci sayısı ve kur aralığı zamanı hiç bahsettiğiniz gibi olmadı kapanan kurs neden kapandı neden el değiştirdi siz daha iyi biliyorsunuz şimdi bütün suçu bana atıp 6 kurum varken gel 2 kuru al git diyorsunuz bu mudur çözümünüz yani ayrıca ben kesinlikle dondurma işlemi gerçekleştirmedim benim hakkımı yiyorsunuz ve insanları kandırıyorsunuz verilen kötü eğitimden herkes şikayetçi şimdi el değiştirmiş suç sizde bizde değil siz fr verip takip etmezseniz bunları hep yaşarsınız ben öğrenci olarak ne zorluklarla karşıladım o ücreti her yerdede bunu anlatacağım insanları mağdur etmemeniz için herkesle paylaşacağım.

Sayın Güven KARA Konuyla ilgili olarak temsilciliğimiz ile görüşülmüş olup şikayetiniz ile ilgili olarak birinci kurunuz 21.10.2011 tarihinde A1 olarak ikinci kurunuz ise 12.09.1011 tarihinde A2 olarak görülmektedir. A2 kurunuzdan sonra 28.11.2011 tarihinde A2 ücretsiz tekrar aldığınız görülmüştür. 03.05.2012 tarihinde A2 kurunuzu ikinci ücretsiz tekrar olarak aldığınız görülmüştür. Daha sonra kur haklarınızı dondurmuşsunuz. Dondurma süresi bir yıl olduğu için siz bu süreyi aşmış olup kura devam etme hakkınız bulunmamaktadır. Yeni yönetim öğrenci memnuniyeti adına tarafınıza 3 kurluk bir eğitim alabileceğinizi belirtmişlerdir. Temsilciliğimiz size A2 kurundan başlamanız gerektiğini belirtmiş, siz ise B1 kurundan başlamak istediğiniz belirtmişsiniz. Talebiniz onaylanarak 09.03.2015 tarihinde üçüncü kurunuz olan B1 başlamıştır. Kur başladıktan iki hafta sonra sınıfa adapte olamadığınız ve A2 seviyesinden başlayacağınızı talep ettiğiniz görülmüştür. A2 kurunuzun başlama tarihi tarafınıza bildirilmiştir fakat kurunuzu iptal ettirmek istediğiniz belirtmişsiniz. Konu ile ilgili olarak iptal etme hakkınızı olmadığını sadece kur haklarınızdan faydalanabileceğinizi ya da kurunuzu devredebileceğiniz temsilciliğimiz tarafınıza belirmiştir. İptal ile ilgili olarak eski yönetime dava açmak istediğinizi belirtip bunu için sözleşmenizi istediğiniz görülmüştür. Sözleşmeniz ile ilgili olarak kurumlar el değiştirse bile evrakların 5 yıl saklama zorunluluğu olup 5 yıl sonrasında arşivde bulunan tüm evrakları imha etme zorundadırlar. Konu hakkında lütfen sizden ricamız kurlarınıza ya devam etmeniz ya da kurlarınızı devretmenizdir. Lütfen sizden ricamız kararınızı en kısa süre içerisinde temsilciliğimize bildirmenizi ve bilgi vermenizi rica ederiz. Saygılarımızla Amerikan Kültür Genel Merkez

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler