sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Amerikan Kültür Derneği Personelinin Davranışı

Ersin Ersin11 Mart 2015 10:01

2014-15 yılında 5 yaş grubu anaokuluna başlayan kızımızın sınıfındaki bir arkadaşından şiddet gördüğünü ve bu konuyla ilgili önlem almaları gerektiğini okul yönetimine ilettik. Bunun yanında öğretmeninin sınıfta öğrencilere sürekli bağırdığını ve çocukları korkuttuğunu öğrendik ve bu nedenle çocuğumuzun zaman zaman okula gitmek istememesiyle karşılaştık.

Bu konuları birtakım başka şikayetlerimizle birlikte okul müdürü T**** beye ilettiğimizde kendisinden çözüm önerileri ve teselli edilmeyi beklerken karşılaştığımız öneri çocuğumuzu okuldan almamızın en iyisi olacağı oldu. Bu durum karşısında şok olduk ve her şeye rağmen dönem ortasında çocuğumuzu okuldan almak yerine mücadele etmeye kararlıyız.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

Sayın Ersin ENGİN; Öncelikle Amerikan Kültür Kolejleirne göstermiş olduğunuz ilgiden ötürü teşekkür ederiz. Şikayetiniz ile ilgili olarak temsilciliğimiz ile görüşülmüş olup; 1. Öğretmenlerin öğrencilere bağırması: Kendi iç denetimlerimizde ve alanda bulunan Anaokulu Koordinatörü ve Anaokulu Rehber öğretmeniyle yapılan görüşmelerde böyle bir durumun olmadığını gözlemledik ve tespit ettik. Öğretmenlerimizin ders içerisinde yüksek sesle etkinlikleri anlatırken ve gösterirken, ses tonunun bağırma olarak algılandığını düşünüyoruz. 2. Öğrencilerin kendi aralarındaki oyunlarda oluşabilecek kazalara veya çarpışmalara karşı sürekli dikkatli olunmasına ve bu konuda hassasiyet gösterilmesine rağmen, veli tarafından bu tür kazalar şiddet olarak değerlendirilmektedir. çıkarak öğrencimizin okuldan soğumaması, ileriki dönemlerde okul sevgisini kaybetmemesi ve mutluluğunun devamı için Beylikdüzü’ne taşınana kadar (Aile Sefaköy’de ikamet ettiği için öğrencimiz sabah erken kalkıyor) eve yakın bir okula kayıtlarını aldırmalarının çözüm olabileceğini önerdik. (Tamer YILMAZ Okul Müdürü) Anlaşılan o ki öğrencimizin okul sevgisini kaybetmemesi ve mutluluğu için sunulan öneriler velimiz tarafından yanlış değerlendirilmiştir. Saygılarımızla Amerikan Kültür Genel Merkez

profile-icon Ersin 10 Mart 2015 20:14

Kurum başlığından "Derneği" ibaresinin kaldırılmasını istiyorum, sistem otomatik olarak ekliyor...

profile-icon Ersin 10 Mart 2015 20:13

Kurum başlığının Amerikan Kültür Derneği Koleji Beylikdüzü Anaokulu olarak dikkate alınmasını rica ediyorum.

profile-icon Ersin 09 Mart 2015 19:53

Merhaba, kurum başlığının Beylikdüzü Amerikan Kültür Derneği Koleji Anaokulu olarak dikkate alınmasını rica ediyorum.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler