26 Haziran 2013

Amerikan Kültür Derneği Kur Tekrarının Tarihi!

Amerikan Kültür-Pendik Şubesine kayıt yaptırdık.2.kurda maalesef kaldım. Bunu öğrendikten sonra tekrar alacağım kur için Temmuz ve Ağustosta İstanbul'da olamayacağımı bu sebeple Ağustos ayından sonra başlayan herhangi bir sınıfa gelebileceğimi söylemiştim. Ancak bugün gelen telefonda 1 Temmuzda sınıflarının açıldığını bu sınıfa beni yazacaklarını söylediler.Bende bu tarihin bana uygun olmadığını söyledim.Olumsuz cevap alınca o halde kaydımı dondurayım, şu 1-2 ay için dedim.

Ancak bunun bana verilen bir hediye olduğunu ne tarihi değiştirebileceğimi nede kaydımı dondurabileceğim söylendi. İlk başta istediğim zaman kaydımı dondurabileceğim söylenmişti. İnsanları mağdur ediyor bu kurum.

Tuğba 944 Okunma

Cevaplar

 • Tuğba26 Haziran 2013

  Böyle olmadığını söyleme gerek bile yok.

 • Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Temsilcisi26 Haziran 2013

  Sayın Tuğba KAYA'nın şikayeti ile ilgili olarak; Temsilciliğimiz ile yapmış olduğunuz sözleşmede Kur Dondurma konusu ile ilgili gerekli açıklamalar vardır. İmzalamadan önce muhakkak öğrencilerimize sözleşmeleri okutulup açıklanır ve imzalatılır. Saygılarımla Amerikan Kültür Genel Merkezi

 • Tuğba26 Haziran 2013

  Kesinlikle bu konu hakkında herhangi bir bilgilendirme yapılmamıştır. İstediğimiz zaman kayıt dondurma işlemi yapabileceğimiz kayıt için gittiğimizde açıkça anlatılırken bu konu gündeme dahi gelmemiştir. Kayıt esnasında gelmemesi normal sanıyorum bu kuralların ancak kişinin başına geldiği zaman öğrenciye söyleniyor ve kişi mağdur bırakılıyor Okulun kendi istediği zamanda öğrenciye tercih hakkı bırakılmaksızın mecbur tutuluyor.İstanbul'da olamayacağımı söylüyorum o zaman kurunuz yanar deniliyor Kesinlikle ama kesinlikle kişileri mağdur bırakıyorsunuz ve ben bu haksızlığın yapılmasına asla izin vermeyeceğim. Ayrıca şu konuya da dikkat çekmek istiyorum ki Mak. 1 aylık süreç deniliyor ya bu kesinlikle doğru değil aynı tarihte kayıt yaptırdığım arkadaşım ilk kurda kaldığında yaklaşık 3 ay bekletilmiş ve bu yetmez gibi açılan sınıfa 16 ders saatinden sonra en son çağırılmıştır ve konuya hakim olamadığından kuru mecburen bırakmıştır.

 • Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Temsilcisi26 Haziran 2013

  Tuğba Kaya'nın şikayeti ile ilgili olarak; Tuğba Hanım şikayetiniz ile ilgili olarak Temsilciliğimiz ile görüşülmüştür. A2 kurunuz 08.05.2013 tarihinde bitmiştir ve ücretsiz kur tekrarına kalmışsınız. Max 1 aylık süreç içerisinde açılan ilk kura davet edilmişsiniz. Dondurma işleminiz için +1 lik kur hakkının dondurulmayacağı aynı zamanda bu kuralın ücretsiz kur tekrarı içinde geçerli olduğu bilgisi size temsilciliğimiz tarafından verilmiştir. Kayıt esnasında tüm öğrencilerimize sözleşme ile ilgili gerekli açıklamalar yapılmaktadır. Saygılarımla Amerikan Kültür Genel Merkezi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön