20 Kasım 2013
#2125707

Amerikan Kültür Derneği Dondurduğum Kaydımı Aktif Etmiyor!

2011 yılında Amerikan Kültür Derneği İngilizce dil eğitimine katıldım. A1 seviyesini bitirdikten sonra A2 seviyesine geçtim. Toplam A2 için 11 saat eğitime devam ettim. Vefat nedeniyle ara vermek durumunda kaldım.


Kendilerini durumu telefon ile ilettiğimde tamam donduralım uygun olduğunuzda devam edersiniz denildi. Şimdi yıl 2013 ve ben devam etmek isteğimi ilettim. Bana aradan 1 yılı aşkın bir süre geçtiğini ve devam edemeyeceğimi bildirdiler.


Kur ücretini peşin ödedim. Şimdi ne ücret ödemeye yanaşıyorlar ne de eğitimimi aktive etmeye.

Kıymet Kıymet 2.117 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Kıymet26 Kasım 2013

    1:Ben kurumunuzda A1 eğitiminin üçretini peşin ödeyip kuru tamamladım. 2:A2 kurununda üçretinin tamamını peşin ödedim. 3:Dondurma isteiğimin nedenini kurumunuza ilettiğimde istediğim zaman başlayabileceğim söylendi.Bu süre zarfında kurumunuzdan 1 kere bile aranmadım. Bana 1 yıl ile ilgili bir bilgi verilseydi 1 yıl içinde başlayabilirdim.Başlamazsamda bilirdim.Bu gün konuştuğumuz bu olaylar hiç konulmazdı.Kurumsal olarak düşündüğüm bu kuruluşa karşı bu kadar rahat davranmaz ve bu sürede başlardım. Demekki yanılmışım.''Amerkan kültür derneği''kurumsal bir kuruluş değil miş. Üçret dönemin koşullarında ödendiyse ve hizmet alınmadıysa aradan gecen zaman içinde ,Bu üçret bir bankada değerlendirilseydi,yine bu günün değerinde olmayacakmıydı? Yani neden 1 yıl diye diretildiğini hiç analamdım. Madem öyle neden hiç sesinizi çıkarmadınız?Belkide durumun böyle olması işinize geldi. Benim için üçretin hiç bir değeri yok.Sadece kurumsal olarak nitelendirip rahat davrandığım için hayal kırıklığı yaşıyorum.O kadar.

  • Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Temsilcisi22 Kasım 2013

    Sayın Kıymet Günay; Tarafımıza iletmiş olduğunuz şikayetiniz ile ilgili olarak temsilciliğimizle görüşülmüş olup,yetkililerden almış olduğumuz bilgiye göre, 07/12/2011 tarihinde kurumumuzda tek seviye kayıt yaptırmış olup,yine o tarihte açılan A2 sınıfına dahil edilmişsiniz. 18 ders saatinden sonra bu eğitimini dondurmak istediğinizi beyan etmiş olup kurum tarafınca da bu eğitimini en fazla 1 yıl dondurabıleceği bilgisi verilmiştir. 12/11/2013 tarihinde kurumum arayarak eğitimini aktifleştirmek istediğinizi beyan etmişsiniz, ve bu talebiniz üzerine, eğitimini aktifleştirme hakkı’nın olmadığı detaylı olarak açıklanmıştır Tekrar belirtmemiz gerekirse sözleşmemizdede olduğu gibi kayıt dondurma işlemlerinde öğrencinin dilekçeyle başvurduğu tarih baz alınır. Yazılı başvurusu alınan öğrencinin ancak tüm ödemeleri bittikten sonra kaydının dondurulduğuna ait belge verilebilir.Tüm ödemeler bittikten sonra sözleşmeyi yapan öğrenciye teslim edilen kayıt dondurma evrakı 1 yıllık süre içerisinde kullanabilir. Saygılarımla

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler