25 Kasım 2014

Amerikan Kültür Derneği Bir Kur Eğitim İçin Alınan Fahiş Ücret!

2013 eylül de 2 kur sizden 1 kur bizden e 1642 TL'ye kaydoldum. İlk kurdan sonra 1 yıl süreyle kaydımı dondurdum. Bu sürede 712 TL para yatırdım. 24 Kasım 2014 tarihinde Ben sözleşmeden dönmek istediğimi onlara bildirdim. Bir kur eğitim aldığım için benden bu seneki kur ücreti olan 1245 lirayı istediler. 712 lira ödediğim için kalan 533 TL'yi yatırdım.


2013'te yazıldığım halde benden 2014 ücret tarifesinden bir kur bedeli alındı ve ben gece kursuna yazıldığım halde uygulanan indirim hiçbir şekilde yansıtılmadı. Ben kur başı 821 liraya anlaşmış olduğum kurstan benden 1245 TL gibi fahiş bir rakam alınmıştır. Aradaki fark olan 424 liralık bedelin iadesini talep ediyorum.

Harun 6.893 Okunma

Cevaplar

  • Harun'un Teşekkür Mesajı09 Aralık 2014

    Genel merkezden benimle iletisime gecip alınan fazla bedelin iadesinin yapılacağı söylendi. Teşekkür ediyorum Genel Merkezin ilgisine.

  • Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Temsilcisi04 Aralık 2014

    Sayın Harun Bayram; Öncelikle Amerikan Kültür Dil Okullarına göstermiş olduğunuz ilgiden ötürü teşekkür ederiz. Harun Bey'in şikayeti ile ilgili olarak temsilciliğimiz ile görüşülmüş olup; Harun Bey 1 yıla yakın kursunu dondurduğun dan dolayı ödemelerine devam etmemiştir. Sözleşme de de belirtildiği üzere kaydını dondurmuş olan öğrenci kalan ödemelerini belirtilen tarihlerde ödemekle mükelleftir. Bu konu ile ilgili olarak temsilciliğimiz Harun Bey ile sürekli irtibata geçmiştir fakat herhangi bir geri dönüş ve sonuç alamamıştır. Ödemelerine devam etmediğinizden dolayı dosyanız avukata verilmiştir. Avukat size yardımcı olmak adına kayıt iptaliniz in gerçekleşebileceği söylemiştir. Ancak sözleşme gereğince 1 kur alıp kayıt iptali yaptıran öğrenci kampanya fiyatının dışına çıkarak 1 kur ücretinin tamamını ödemekle yükümlüdür. Bu duruma istinaden dosyanız avukattan çekilmiş olup sözleşmeniz iptal edilmiştir. Sözleşme gereğince derslerin başlaması ile birlikte kaydını sildirmek isteyen öğrenci kurum' a yazılı olarak başvurmak zorundadır. Bu halde Kurum MEB Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinin ücretler iadesi başlığını taşıyan maddelerine uygun olup olmadığı görüşülür. Sözleşmenin iptali Kurum tarafından uygun bulunsa dahi Öğrenci sözleşmede belirlenen İNDİRİMSİZ kur bedelinden ders saati olarak kullandığı kısmı ödemekle mükelleftir. Sözleşme iptallerinde gerek kampanyalı gerek çoklu seviye kayıtlarında 2+1 kayıtlarındaki 3. seviye gerek tek seviye alındığında yapılan indirimler örn;peşin ödeme indirimi kaldırılarak kayıt esnasında olan indirimsiz liste fiyatı üzerinden hesaplamalar yapılmaktadır. Öğrenci indirim,kampanya vs sebepler ile hak ettiği seviye veya ders saatlerine ilişkin olarak bedel iadesi talep edemeyeceği gibi devam etmediği ara derslerin ücret iadesini de isteyemez. Saygılarımızla Amerikan Kültür Genel Merkez

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön