19 Şubat 2014
#2303329

Amerikan Kültür Derneği Açık Bir Şekilde Tehdit Etti

Ben Amerikan Kültür'den daha önce maddi imkansızlıklar nedeniyle kaydımı 4. ayda sildirip, geri kalan taksitlerimin iptalini arz etmiştim. Ama; onlar öğrenciyi ne kadar mağdur etsek kardır , anlayışıyla benden 900 tl tazminat istediler ve ödemezsem mahkemeye verileceğimi söyleyip , gayet net bir şekilde tehdide uğradım. Üstelik kötü eğitim, kötü hocalarıyla dikkat çeken bu kurumda mecburi olarak deva ettim.


Kurs taksitlerini zaten zar zor ödüyorum zamanında iptal ettiremediğim için. Üstelik son 4 taksitin hepsini bir ödemek istediğimde en ufak bir indirim yapılmadı ve dolayısıyla Amerikan Kültür beni iyice mağdur etti.

Muzaffer Muzaffer 2.709 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Temsilcisi24 Şubat 2014

    Sayın Muzaffer KIR'ın şikayetiyle ilgili olarak, Genel merkezimize iletmiş olduğunuz şikayetinizle ilgili temsilciliğimizle görüşmüş olup, A2-B1+B2 kampanyasından yararlanarak kayıt olmuş bulunmaktasınız. A1 kurunu tamamlamış olup, B1 kurundan başarısız olduğunuzdan dolayı ücretsiz olarak tekrar bu kuru almaktasınız. Sözleşmenizde belirtildiği gibi, 16 ders saatini geçmiş olan eğitimlerden sonra kurum tarafından kaydının silinmesi uygun görülse bile, öğrenci sözleşmede belirlenen indirimsiz kur bedelinden ders saati olarak kullandığı kısmı ödemekle mükelleftir. Ücret iadesi, kayıt esnasında olan indirimsiz liste fiyatı üzerinden hesaplaması yapılır. Bu durumda almış olduğunuz kurların ücretini kurumumuz 4 aylık öteleme ile taksitlendirme yapmıştır. B2 olarak alınacak olan kur zaten kurumun kampanyalı ücretsiz kurudur. Bu yüzden bu kur ücretli olmadığı gibi ücret iadesi de yapılmamaktadır. Saygılarımla Amerikan Kültür Genel Merkezi

Ziyaretçi Yorumları