26 Ekim 2016

Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları İptal Zorluğu...

yaklaşık 3 hafta önce İngilizce eğitimi almak için İstanbul Amerikan Kültür Derneği Aksaray şubesine kayıt yaptırdım. Sadece bir hafta yani 2 gün derslere katıldım. Sonrasında çalıştığım firmanın farklı bir şubesine geçiş yaptım. Ulaşım zor olacağı ve ters kaldığı için kaydımın iptal ini istedim. E**** hanım bana 400 TL gibi bir kesinti yapılacağını söyledi. 2 gün derse katıldığımı sadece kitap parasının kesilmesi gerektiğini söyleyince sözleşmede 16 ders saati ve kitap parası olduğunu söyleyip bana A*** hanımın kurumun müdürü olduğunu konuşmanın içeriğini bilmediğini A*** hanım olmadan bir işlem yapamayacağını ve bana mutlaka dönüş yapılacağını söyledi. Dönüş yapılmayınca tekrar kuruma gittim. Kaydımın silinmesi için dilekçemi yazdım ve mağdur edilmek istemediğimi söyleyince tekrar aynı şeyleri söyleyip durdu ve mutlaka dönüş yapacağını söyledi. Tabi ki tekrar arayan olmadı.

Zeynep 6.115 Okunma

Cevaplar

 • Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Temsilcisi02 Kasım 2016

  Sayın Zeynep M., Konu ile ilgili olarak temsilciliğimiz ile görüşülmüş olup ücret iadeniz temsilciliğimiz tarafından bankaya yazılı talimat ile verildiği görülmüştür. İade süreciniz bankanın işleyişine göre gerçekleşmektedir. Konu ile ilgili olarak sizden ricamız lütfen en kısa süre içerisinde temsilciliğimiz ile iletişime geçiniz. Saygılarımızla Amerikan Kültür Genel Merkezi

 • Zeynep25 Ekim 2016

  Hiç şaşırmamakla beraber Salı günü yine ben aradım ve Elif Hanım konuyla ilgili görüşme yapılıyor dönüş yapacağını söyledi. Her seferinde dönüş yapılacağını ama nedense hiçbir şekilde dönüş yapılmadığını söylemem üzerine yarım saat ya da 1 saat sonra bilgisini mutlaka vereceğini söyledi. Ve yine arayan olmadı. Akşam iş çıkışı aradığımda Aslı Hanım ile görüştüm. Yarın bankaya ödeme talimatının verileceğini ancak gerisine karışmayacaklarını bunun bankayla benim aramda olduğunu söyledi. Peki soruyorum bir kurumun bankayla anlaşması varsa ki süresi bellidir zaten ödeme ile ilgili bankaların. Kendilerine kurumu hiç hoş olmayan bir şekilde yansıttıklarını belirttim ancak çok ta umursamadılar. En azından çevremdekilere ya da bir şekilde iletebilirsem kim olursa asla tavsiyede bulunmayacağım bir kurum olarak bendeki imaj ı yer etmiştir.

 • Zeynep25 Ekim 2016

  Hiç şaşırmamakla beraber Salı günü yine ben aradım ve Elif Hanım konuyla ilgili görüşme yapılıyor dönüş yapacağını söyledi. Her seferinde dönüş yapılacağını ama nedense hiçbir şekilde dönüş yapılmadığını söylemem üzerine yarım saat ya da 1 saat sonra bilgisini mutlaka vereceğini söyledi. Ve yine arayan olmadı. Akşam iş çıkışı aradığımda Alı Hanım ın ile görüştüm. Yarın bankaya ödeme talimatının verileceğini ancak gerisine karışmayacaklarını bunun bankayla benim aramda olduğunu söyledi. Peki soruyorum bir kurumun bankayla anlaşması varsa ki süresi bellidir zaten ödeme ile ilgili bankaların. Kendilerine kurumu hiç hoş olmayan bir şekilde yansıttıklarını belirttim ancak çok ta umursamadılar. En azından çevremdekilere ya da bir şekilde iletebilirsem kim olursa asla tavsiyede bulunmayacağım bir kurum olarak bendeki imaj ı yer etmiştir.

 • Zeynep25 Ekim 2016

  Daha fazlasını yazmam sistem tarafından sınırlandırıldığı için buradan devam ediyorum. Aramayınca Cumartesi günü tekrar İstanbul Amerikan Kültür Derneği Aksaray şubesine gitti. Elif Hanım Aslı Hanım ın olmadığını söyledi tekrar ve beni telefonda görüştürdü ve tabi ki umursamaz bir ses tonu ile ödemeyi yapmak zorunda olduğumu söyledi. Toplam ödediğim tutar 3400 TL kartımdan çekilmişti. Tüm kurlar için ödediğim tutar 3400 TL iken sadece 2 ders ücretinin nasıl 400 TL olduğunu söylediğimde bana Milli Eğitim tarafından bu şekilde belirlendiği söylendi. Kartıma iademin yapılmasını istediğimi söylediğimde hafta sonu olduğunu Pazartesi işleme alınacağı söylendi. Ve Elif Hanım Pazartesi günü mutlaka beni arayacağını söyledi. Tekrar arayan olmayınca Pazartesi ben aradım ve konuyla ilgili toplantı yapıldığını dönüş yapılacağı söylendi tekrar.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön