29 Ekim 2013

Amerikan Kültür Derneği'nin Taksim Şubesi ile Sözleşme Feshi!

Ekim 2012'de aldığım 2+1'lik kur paketinin son kurunu nisan ayında dondurdum. Ağustos ayı başında genel merkezden kendi çabalarımla sözleşme feshini öğrendim. Genel Merkez hediye kur ile geçiş yapamayacağımı ileri sürdü. Başkalarının hediye kurlarını almak için geçiş yapabildiklerini öğrenip tekrar aradığımda, o kişilerin ağustos ayından önce başvurdukları için mağduriyetlerinin giderildiğini ve ardından bir mail göndererek savcılığa başvuru yapmam ve belirli belgeleri taraflarına göndermem halinde geçişimin yapılacağını belirtti.

Yeni Taksim şubesinden savcılık şartının kalkmış olduğunu öğrenip mail attım; ancak bir cevap alamıyorum. Bir zahmet ilgilenip kalan eğitimimi sunarlarsa memnun olurum.

Merve 1.123 Okunma

Cevaplar

  • Merve05 Kasım 2013

    Şikayet bölümünüz sadece hediye kuru kalan insanların geçişinin yapıldığını doğruladı. Gerekçesini de onların ağustostan önce başvurmuş olmaları ve benim hakkımı aramakta geç kalmış olmam şeklinde belirtti, bu husus telefon kayıtlarınızda yer almaktadır. Hak aramak konusundan anladıklarımızsa oldukça farklı olmalı ki anlaşamıyoruz. Çünkü ben sözleşmeme göre eğitimimi dondurduğum tarih olan 2013 nisan ayından itibaren 1 yıl içinde bu kuru alma hakkına sahibim. Keza burada konumuz; sadece hediye kurum olduğunu bilmenize rağmen bana savcılığa şikayette bulunmam halinde diğer şubelere geçiş yapacağımı bir e-mail aracılığıyla vadetmiş olmanız. Savcılığa şikayette bulunma şartını kaldırmışsınız, ki zaten benim olan bir şeyi elde etmemi şarta hatta yargı mercilerinin de dahil edildiği bir şarta bağlamanız mantık çerçevesinin yeterince dışında. Mademki siz bu uygulamayı ortadan kaldırdınız, doğal olarak ben de sizden hakkım olan eğitimimi talep ediyorum. Eğer böyle bir şart koşmaktan vazgeçtiğinizi bilmeyip, e-mailinize güven duyarak şikayette bulunmuş olsaydım talebim yine reddedilecekti şeklinde mi yorumlamam gerekir bunu?

  • Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Temsilcisi05 Kasım 2013

    Sayın Merve ÇAĞMAN'ın Şikayeti ile ilgili olarak; İlgili şubeyle anlaşmamız 15 Nisan tarihinde fesih edilmiştir. Daha önce geçişlerini sağlamış olduğumuz öğrencilerimizin hediye kurlarının dışında ücretlerini ödemiş olduğu fakat kurumun kapanmasından dolayı alamadıkları eğitimleri almaları sağlandı. Sadece hediye kuru olan öğrencilerimizin geçişleri maalesef yapılamamaktadır. Hediye kur kapanan şubenin o dönem öğrencilerine sunmuş olduğu avantajlı kayıt fırsatıdır. Öğrenciler hediye kurun ücretlerini kuruma ödememişlerdir dolayısıyla başka bir temsilcilikten alınması savcılık dilekçesi getirilse dahi mümkün değildir. Saygılarımla Amerikan Kültür Genel Merkezi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön