Amerikan Kültür Derneği Kurs İptalinde İstenen Cayma Bedeli!

Berk Ç. |

Geçen yıl Karabük'te Amerikan Kültür Derneği dil derneğine gittim 1 yıl boyunca ve 1200 TL gibi bir ücret ödedim. 3 kur almıştım. Ve benim sayemde 1 arkadaşımda kayıt oldu. Bu yılda aynı arkadaşımla beraber kayıt oldum. Ücreti yine 1200 TL olarak anlaştık fakat daha sonra ailevi nedenlerden dolayı kurstan çıkmam gerekti. Kayıt olduğum zaman ki ilk derse 1 kere girmiştim. Ve kurstaki görevliyle kursun iptali için konuştum fakat onlar iptal için 300 TL'lik cayma bedeli vermem gerektiğini söylediler. Geçen yıl ki öğrencileri olduğunu ve 300 TL'yi almak zorunda olup olmadıklarını sorduğumda zorundayız dediler. 300 TL'yi 1 hafta içinde getirmem için zaman verdiler ve parayı ödemek zorunda kaldım.

Etiketler :

Kayıt - Kayıt İptal Ücret / Senet İade

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Berk Ç.
  27 Ocak
  16:06

  Girmiş olduğum ders saati mi? Kayıt olduğum zaman ki ilk derse girdim ve sonradan ailevi nedenlerden dolayı iptal ettirmem gerekti. Ne kitap ne de herhangi bir şey de verilmedi geçen seneki kitaplarımla girmiştim. Yalnız ben sizin kurumunuzun eski öğrencisiydim. 1 ders için 300 TL almazsınız diye ummuştum. Ama koskaca şirket 1 ders için 300 TL aldı. Teşekkürler kaliteniz için

 • 26 Ocak
  15:08

  Sayın Berk ÇAKAR;

  Öncelikle Amerikan Kültür Dil Okullarına göstermiş olduğunuz ilgiden ötürü teşekkür ederiz. Berk Bey'in şikayeti ile ilgili olarak temsilciliğimiz ile görüşülmüş olup ; Sözleşme gereğince girmiş olduğu ders saati ücreti alınarak sözleşmesi fesih edilmiştir.

  Saygılarımızla
  Amerikan Kültür
  Genel Merkez