Amazon'dan Kart Bilgilerim Çalınmış Alışveriş Yapılmış

Kadir Kadir3 hafta önce

26 10 2020 sabahı bilgim olmadan garanti banka kartımın durdurulduğu mesajımı alarak cep şubesine giriş yaptım Ve hesap kartı hareketlerimden içerisinde bulunan para ile 1600 kusur lira kadar alışveriş yapıldığını gördüm. Hemen arayıp kartı kapattırdım. Sonra İşCep şubesine girerek aynı şekilde kartımla bilgim dışında alışveriş yapıldığını gördüm. Onu da kapattırdım. Amazon sitesine girerek kalem kitap gibi ucuz malzemelerin benim adresime harddisk flash disk gibi pahalı ürünlerin Kocaeli'nde K**O**adında birine gideceğini görerek amazonu aradım anlattım. 

Sürekli yetkililere durumu aktaracaklarını söyleyip akşama kadar beni defalarca arattırdılar. Ürünlerin kargoya dahi verildiğini görüyordum. Engel olmaları için defalarca aradım. Yaptıkları şey engel olmak yerine benim hesabımdan görmeyeceğim şekilde tüm alışverişleri silip görmem dahi engellendi. Benim bilgim dışımda güvenlik teyidi alınmadan alışveriş yapılıyor buna ne Amazon ne bankalar engel oluyor. Bankalara harcama itirazında bulundum. Beklemedeyim çözülmezse gerekli her yere başvuracağım hem Garanti Bankası hem İş Bankası hem Amazon adına şikayette bulunacağım. Toplamda 2 bankadan 2850 TL kadar param gitti ve benim tek suçum böyle siteye ve bankalara güvenerek internet alışverişi yapmak.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Selin 3 hafta önce  

  Başka birisi kartınız kayıtlı olduğu için şifre istemeden alışveriş yapabilmiş bu yüzden. Bir daha başınıza gelmemesi açısından üye olduğunuz sitelerde kaydedilen kartlar kısmına kartınızın düşüp düşmediğini kontrol etmelisiniz geçmiş olsun

  • 2Yorum
  Cevapları Gizle (2) arrow
  profile-icon Aslı 1 hafta önce  

  İznimiz dışında kayıt ediyorlar kartı ve normalde mesaj gelmesi gerekirken mesaj da gelmiyor. Hemen o sipariş edildikten sonra hesap uzmanları sözde durumun farkına varıp saniyesinde sipariş gizliyorlar mağduriyetim de giderilmediği için ben içeriden

  profile-icon Kadir 3 hafta önce  

  Doğrudur haklısınız fakat benim hesabıma giriş yapabilip benim adıma şifresiz alışveriş yapılabiliyorsa bu hem sitenin hem bankanın güvenlik sorunudur. O zaman site kart kayıt işlemi adı altında işlem yapmayacak mağdur etmeyecek.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler