08 Temmuz
#12231098

Amazon'da Tahsilat Sağlanamamış

Amazon.com.tr 'den Vestel tsunami a8100 elektrik süpürgesi satın aldım. İlgili tutar kartımdan çekildi fiyatı gayet makuldü 689 TL ancak 5 dakika sonra siparişimin iptal edildiğine dair bilgilendirme e-maili aldım Amazon müşteri hizmetlerini aradığımda satıcı firmanın Amazon ile anlaşmasının bitmesinden dolayı iptal olduğunu farklı bir satıcı da ürünün 10 TL daha pahalı olarak 699 TL'ye satışta olduğu bilgisini aldım. Satıcı firmaya da ürünün garantisi ile ilgili soru sordum ve soruma cevap geldi, ancak 1 gün sonra bu siparişimin de iptal edildiğine dair bilgi e- maili aldım tekrar müşteri hizmetlerini aradığımda ise bu kez kartımın 3D güvenlik sistemi olmasından dolayı Amazon'un sistemlerinde tahsilat yapılamadığı için her iki siparişinde iptal edildiği bankamı arayarak 3D güvenlik sisteminin kapatılmasını talep etmem gerektiğini bildirdiler.


Bankayı aradığımda ise bunun mümkün olmadığını yasal bir zorunluluk olduğu cevabını aldım. Bu kez sanal kartımla ürünü almak istedim ama ürünün satışı bulunmuyordu
demem o ki Amazon ben de sınıfta kaldın. Satıcılarını kontrol edemiyorsun stok takibin yok bilgilendirme hatalı sorunu çözmek yerine yanlış yönlendiriyorsun. Bizim milletimiz sevmez bu tip şeyleri geldiğin gibi gidersin demedi deme. Bu arada alışverişimin taksiti kartımdan bile çekilmiş. Nasıl tahsilat sağlanamamış anlamadım acil iade edilsin.

Turan Turan 1.724 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları