Toplam çözüm sayısı
..
Amazon ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü
  • profile
1 Destekçi
  1 Yorum

Amazon Prime Üyeliğim Var Ama Alışverişim Engelleniyor

1.519görüntüleme
Caner
Caner 14 Ocak 13:31

amazon.com.tr'den almaya çalıştığım 1 adet kitap (Sipariş numarası: 171-*************41) otomatik olarak iptale düştü ve şöyle bir mail geldi:

Satın alma geçmişinize ve davranışınıza baktığımızda ürünleri yeniden satmak istediğinizi düşündüğümüzden bu siparişi kabul edemiyoruz. Kullanım ve Satış Koşullarımızda belirtildiği üzere, ürünleri yalnızca ortalama bir hanenin genel ihtiyaçlarını karşılayacak miktarda satıyor ve yalnızca son kullanıcılara satış yapıyoruz. Bu durum, tek bir siparişteki ürünlerin sayısı için geçerlidir. Söz konusu prensip, aynı ürün için verilen birden fazla sipariş için de geçerli olup ayrı siparişlerin toplamda normal bir hanenin genel ihtiyaçlarını karşılayacak bir miktara denk gelip gelmediği gözetilir. Sipariş politikalarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek için Amazon.com.tr Kullanım ve Satış Koşulları sayfamızın “Sözleşmemiz” bölümünü inceleyin. Amazon.com.tr’nin tüm sayfalarının altında bu sayfanın bağlantısını bulabilirsiniz. Siparişinizi yanlışlıkla iptal ettiğimizi düşünüyorsanız lütfen bu mesajı yanıtlayıp durumu bize bildirin. İptal edilen siparişinizin para iadesi, 5-7 gün içerisinde tutarın çekildiği ödeme aracınıza gönderilecektir."

Maili cevapladım dönüş yok. Müşteri temsilcisine ilettim sorunu ama henüz geri dönüş yok. 2 ampul aldım diye alıp sattığımı düşünen bir sistem mi kuruldu. Eğer 2 kitap alıp eşime dostuma hediye edemiyorsam neden 2 adet almaya izin veriyor bu sistem.

Almaya çalıştığım kitabın fiyatını da siparişimi iptal ettikten sonra 2 katına çıkardılar. Tekrar almaya çalışamıyorum. Prime üyeliğim var, haksız yere hem abonelik için para ödetiyorlar hem de alışverişi engelliyorlar. Aldığım ürünleri tek tek iade etmeyi düşünüyorum.

  • profile
1 Destekçi
  1 Yorum

1 Yorum

Serkan
Serkan15 Ocak 00:00
 

Merhaba, kitap alımlarında yanına kitap olmayan başka bir ürün ekleyin artık iptal olmayacaktır.

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler