Amazon Mağduriyete Çözüm Sunamadı

Mücahit Mücahit14 Ekim 16:52

Sabaha kadar ajan gibi çalışıp sipariş numaralarını, kargonun teslim edileceği adresi, kargonun yola çıkıp çıkmadığını, siparişin Adana'dan bir iPhone telefondan verildiğini, Amazon'un operasyon merkezinin Gebze'de olduğunun çalışmasını yaptım. Bunları ben Amazon sitesinden bulabilmişken, Amazon'un müşteri hizmetleri, bu bilgileri göremediğini yardımcı olamayacağını söylüyordu. 

Kargonun henüz yola çıkmadığını gördüğüm de Amazon'un operasyon merkezi olan Gebze'ye sabah 6'da gittim. Güvenliği geçip ilgili bir kişiyi bulabilmek ne mümkün! Orası Amazon'un deposu gibi görülmekle beraber Ceva isimli taşeron bir şirket tarafından işletilmekte. Ve ısrarlı çabalarım sonunda güvenlik şefi haricinde hiçbir ilgili ve yetkili ne içeri davet etti ne de zahmet buyurup senin derdin ne kardeşim, buraya kadar neden geldin diye soran olmadı. Benim amacım 10 bin TL'lik siparişin kargoya verilmeden yola çıkmasını önlemek. Bu sayede hem kendim hem de Amazon'un mağduriyetini engellemekti. Amazon'dan kimseye ulaşamayınca Amazon'un sahibi kim diye Google'da aradım. Ö*** Ü*** beyefendinin ismi çıktı. Instagram'dan kendisine mesaj attım. Kısaca olayı anlattım ve kargoyu durdurmaya çalıştığımı yazdım. Şu an itibariyle 14 Ekim saat sabahın 10'u oldu. Ve Amazon yetkilileri güvenlik şefi aracılığıyla elimdeki olayla ilgili bilgileri vermemi istediler. Sabah 8'de müşteri hizmetleri en son müracaatımın alındığını konunun hesap uzmanlarına aktarılacağını, ürünlerin akıbetinin Amazon olduğunu, olayın doğruluğu tespit edildiğinde paramın iadesinin yapılacağını filan filan söyledi. Ama hiç kimse şu kargoyu durduralım kardeşim. Bir araştıralım. Hatta bizi ve vatandaşı yanıltan kimse hemen harekete geçelim de bu sipariş teslim edilirken yakalatalım, ne bizden alışveriş yapanlar mağdur olsun ne bizim adımız kötüye çıkmasın diye bir tutum ve davranış sergileyen bir Allah'ın kulunu görmedim.

Önemli değil, ben bu parayı öderim ama Amazon yönetim kurulumdakilere sesleniyorum, siz ne iş yaparsınız abi? Amazon'un Türkiye çakması site yönetim kuruluna en içten duygularımı iletiyorum.

Gelişme :

14 Ekim 10:14

13.10.2020 tarihinde, farklı bir hesaptan benim kredi kartım kullanılarak toplamda 9100 TL'lik alışveriş yapılmış. En son bankadan limit kalmadı haberi ile bu durumdan haberim oldu ve kredi kartını iptal ettim. Gün içinde Amazon yetkilileri ile görüşmelerimde, kredi kartımdan yapılan alışverişleri görmelerine yetkileri olmadığı için yardımcı olmayacaklarını söylediler. Kartımdan 13 tane çekim ve saatleri belli. Dolandırıcıların yapmış olduğu alışveriş in Sipariş numaraları belli. Dolandırıcıların adresi belli. Bu dolandırıcılığı tespit edip iptal etmek çok kolay bir işlem olmasına rağmen bu durumlara anlık müdahale için kimseye yetki verilmemesi kadar saçma bir şey olamaz. Yarın ilk işim, hem bu hırsızlığı yapan dolandırıcılar ve bunlara aracı olan Amazon şirketi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmak olacak.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Hilal 23 Ekim 15:08  

  Benim hesabımdan sipariş değiştirildi. Hesabın hacklenmesinin ötesinde bir olay. Verilen bir siparişi hesabı çalan kimse de değiştiremez ancak iptal eder. İptal falan da görülmüyor. Amazon Türkiye muhtemelen hacklendi. Ama adamların bunca şikayet umu

 • profile-icon Mücahit 15 Ekim 19:58  

  Savcılığa itiraz etsem de bir sonuç çıkacağını sanmıyorum. Adam birileri bana göndermiş benim haberim yok deyip kurtarabilir. Ne de olsa girişi yapan Adana'dan, kargo teslimi Kocaeli. Çoğu kişinin başına geldiğine göre Amazon'da büyük bir açık var.

 • profile-icon Mücahit 15 Ekim 19:56  

  Öncelikle geçmiş olsun. Harcama itirazı sonrası para iadesini bankam gerçekleştirdi. Bundan sonra Amazon ile banka arasında görüşmeler olacak. Teslim edilen ürünlerin peşinden Amazon koşacak. Amazon büyük ihtimalle harcama itirazına engel olmayacak.

  Cevapları Gizle (5) arrow
  profile-icon Şirin 4 hafta önce  

  Ben konuşacak kimseyi bulamıyorum, her yere de şikayet edeceğim. Bu kutuyu bana kim nasıl yollar ve bundan amazonun nasıl haberi olmaz. Daha önce çok alışveriş yaptım memnundum ama bu olayla büyük bir hayal kırıklığı

  profile-icon Şirin 4 hafta önce  

  Öncelikle çok geçmiş olsun. Benim başıma dün geldi ama sizin kadar büyük bir meblağ değil 195 lira idi. Tabii yine de peşine düştüm, itiraz ettim bir gün sonra 178 lira geri yatırıldı. Ama bana kargo geldi boş bir kutu içinde kağıtlar var.

  profile-icon Mücahit 16 Ekim 18:14  

  Çekilen ürünleri görebilmek için Amazon hesabınızdan mesajlar bölümüne girin. Orada sipariş bilgilerine ulaşabilirsiniz. Amazonda büyük bir sistem açığı, güvenlik problemi var. Birileri herkesin hesap bilgilerini ele geçiriyor. Kredi kartınızı kayd

  profile-icon Mücahit 16 Ekim 18:11  

  Merhaba Barış bey, kredi kartında çekilen ücretler muhasebelestikten sonra yani bekleyen işlemler onaylandıktan sonra ben is bankasının Maximum uygulaması üzerinden harcama itirazını yaptım. Sizde bankanızla iletişime geçerek bunu ogrenebilirsiniz.

  profile-icon Barış 16 Ekim 16:32  

  Mücahit bey merhaba, geçmiş olsun. Aynı durumunuzu bende yaşadım bugün. Bankaya itirazı nasıl gerçekleştirdiniz acaba. Ürünler siparişte görünmüyor ama kimi yola çıktı bile. Çok tedirginim açıkçası

 • profile-icon Kazım 15 Ekim 19:48  

  Yaşadıklarımızı birebir aynısını cumartesi akşamı bende yaşadım 240 GB 4 adet SSD alınmış iPhone adamdan telefon ile girilmiş Kocaeli de bir adrese teslim edildi savcılığa şikayette bulundum bence sizde şikayetçi olun

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler