sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Amazon İnternet Sayfasında  Yanlış Bilgi!

Caner Caner02 Nisan 2019 14:20

Amazon.com.tr kurumsal müşterilere satış yapmadığı halde hesabım sekmesi altında Vergi mükellefi ve fatura bilgileri sekmesi tıklayarak "Vergi Mükellefi ve Fatura Bilgilerini Ekleyin" sekmesinden size fatura bilgilerinizi sormaktadır. Hatta Kayıt numarası sekmesine de vergi numaranızı girebiliyorsunuz ve doğru vergi numarasını girildiği halde "Geçersiz vergi mükellefi kayıt numarası" hatası veriyor.

Müşteri hizmetlerini aradıktan sonra kurumsal firmalara fatura kesilemediği bilgisini verdiler. (Yardım sekmesinde gerekli uyarı varmış okumadım bile ama kim bakar ki alışveriş yapmadan önce buraya. Hatayı baştan kesmek gerek). Madem kurumsal firmalara fatura kesemiyorsunuz o zaman neden internet sayfanızda bu sekmeler aktif neden insanlara yanlış yönlendirme yapıyorsunuz. Sizin "Geçersiz vergi mükellefi kayıt numarası" hata mesajı göstereceğimize neden kurumsal fatura kesemiyoruz bilgisini açık ve net vermiyorsunuz.

Müşteriyi ürkütmekten mi korkuyorsunuz? Ama bu durum müşteriyi ekstra olarak uğraştırıyor. O zaman siniz için müşteri ürkeceği ne ekstra olarak uğraşsın kafasında mısınız? Bunun neden hesaba katmıyorsunuz. Alışveriş yaparken ekstra olarak bir pop-up menü koyarsanız müşteri mi ürker? Bundan mi korkuyorsunuz? Bak benim bile 50 TL'lik ürün için ekstra olarak zamanımı çaldınız?

Zaman daha değerli bunu unutmayın. Tabi kide bir de bir de dürüstlük önemli. Bana göre bu konuda yeterince dürüst değildiniz.

Korkmayın müşterilerini ürkmez. Tam tersi açık açık bunu belirtmeden satış yaparsanız vergi konusunda Acaba Amazon.com.tr bir şey mi saklıyor deriz daha çok ürkeriz müşteri olarak kafamızda soru işareti olur. Not: Ekteki resimlere bakın lütfen.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi
empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler