Amazon ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Eren'in şikayet sonucundan memnuniyeti

         
  • profile
  • profile
  • profile
4 Destekçi
  3 Yorum

Amazon Hesap Çalınması, İsteğim Dışında Ürün Alınması

2.167görüntüleme
Eren
Eren 16 Kasım 2020 00:25

14 Kasım 2020 saat 22.07 de Amazon.com dan bir uyarı maili aldım. O uyarıda hesabımın ele geçirilmiş olabileceği söyleniyordu. Güvenlik önlemi olarak yapılan 5 tane siparişi iptal ettiklerini ve hesabımı 5 saat süreyle blok ettiklerini söylüyordu. Ben de hemen banka mı arayarak kredi kartımı iptal ettirdim. Ertesi gün sabah kalkar kalkmaz mesai saatleri içerisinde amazonu aradım. Durumu müşteri temsilcisini anlattım. Müşteri temsilcisi bana hak verdi. Siparişlerinin hepsini iptal edildiğini söyledi. Durumu hesap uzmanlarına aktardığını ifade etti. 72 saat içerisinde de bana ücret iade edeceklerini söylediler. 

Fakat enteresan olaylar zinciri bundan sonra başladı! Öğlen saat 12'ye doğru amazondan iki tane mail aldım. Yapılan alışverişten iki tanesini kargoya verdiklerini yazmışlardı. Hemen tekrar müşteri hizmetlerini aradım. Durumu tekrar özet geçtikten sonra neden kargoyu verdiklerini sordum. Görüştüğüm hanımefendi ise benim kesinlikle mağdur edilmeyeceğimi söyledi. Gerekli mailin atıldığını benimde 72 saat süreyle hesap uzmanlarından gelecek telefonu beklememi söyledi. Yanıltma olayının varlığını kabul etmenize rağmen nasıl kargo çıkarırsınız, ben mağdur edilmeyecek isem ® siz resmen kurumu zarara uğratıyorsunuz dememe rağmen sürecin bu şekilde devam etmek zorunda olduğunu söyleyip durdular. Tamam o zaman dedim. Fakat gece 22 ve 23 te yine mailler geldi. kalan siparişlerini de göndermeye devam ediyorlar. Yine aradım. Neden kargoları gönderiyorsunuz?  

Bunlar usulsüz dedim. Müşteri temsilcisi bana hak verdi. Fakat merak etmememi söyledi. Mağdur olmayacak imişim. Kargonun çıkmaması gerekirdi dedi. Ama benim sabırla kalan 48 saati beklemem gerektiğini söyledi. Yapacak bir şey yok dedim. Sonra şikayetvar.com a girdim. Meğer 2 haftadır yoğun bir şekilde Amazon daki hesaplar çalınıp alışverişler yapılıyormuş. Ama Amazon sadece izliyormuş. Müthiş güvenlik açığı var! Görünen o ki bunu çözemiyorlar. 48 saat dolar dolmaz önce savcılığa gideceğim ardından sosyal medya da sesimi duyuracağım.

  • profile
  • profile
  • profile
4 Destekçi
  3 Yorum

3 Yorum

Gözde
Gözde16 Kasım 2020 16:32
 

Aynı durumu bende yaşadım. Benim hesabımla başka kredi kartı bilgileriyle alınmış. Kargo firmasını arayıp öyle iade edebildim. 3 gün uğraştım. En son kötü niyetli kişiler benim telefonuma ulaşmış. Simdi hesabımın kapatılması mailini attım hala dönece

 1
Mustafa
Mustafa17 Kasım 2020 10:13
 

Ben kargo firmasına ulaşıp iptal ettirdim, 3600 TL çektiler Amazon 2 hafta oldu dönüş yapmadı, Amazon'un kendi içinde bir şey dönüyor çünkü 48 saat içinde döneceğiz dediler ancak 2 hafta oldu!

 1
Aslı
Aslı23 Kasım 2020 10:14
 

Kesinlikle dönmüyorlar hiçbir şekilde 1 ay 4 gündür bekliyorum

 1
Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler