Amazon Faturanın Üzerinde IMEI Numarası Yazmadığı İçin Garanti İle Geçmiyor

Oya Oya20 Haziran 15:44

Haziran 2019'da Amazon.com.tr'den aldığım telefonum iPhone 8 Plus telefonum bozuldu. Servise gittiğimde bana üzerinde IMEI numarası yazan bir fatura iletmemi istediler, ben Amazon'u aradım, faturanın üzerinde IMEI yazmadığını ve böyle bir fatura veremeyeceklerini belirttiler, biz ürünü sizden geri alalım, parasını iade edelim dediler. Ben ürünü tamir ettirmek istediğimi belirttim ancak faturanın üzerinde IMEI olmadığı için ettiremedim. Ürünü bize yollayın iade edelim dediler, ancak ürünün şarj kablosunun ve kulaklığının kaybolduğunu belirttim, olsun yine de yollayın dediler. 14 gün iade bekledim, 14 günün sonunda kutuda şarj kablosu ve kulaklık olmadığından iade etmeyeceklerini söylediler. Şu an benim telefonum yok, faturada IMEI yazmadığı için telefonumu tamir ettiremiyorum.

 • - Görüntüleme
 • 1Destekçi
 • 2Yorum
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Devrim 20 Haziran 21:25  

  Ticari faturalarda IMEI numarası yazmak zorunda değildir ikinci bir fatura da yeni bir satış anlamına geldiğinden dolayı kesmeleri ticaret ve vergi kanunlarına göre usule aykırıdır ama firma size koşulsuz değiştirme imkanı sunmuş

  • 1Yorum
  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Oya 20 Haziran 22:28  

  Garanti ile telefonu yaptırmam için IMEI numarası istiyorlar, amazon.com.tr dışında telefon satan tüm şirketlerin faturalarının üzerinde IMEI numarası mevcut.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler