30 Ekim
#12873586

Amazon .com.tr'den Alınan Ürünün Garanti Garipliği!

Amazon.com.tr firmasından aldığım akıllı bileklik başlığında (resmi distribütör garantili) yazısı vardı. Ürünü aldım. Sonrasında garantisinden emin olmak istedim. Ürün sayfasını açtım ve ürün sayfasının bir bölümünde "Emperor Teknoloji tarafından satılır ve gönderilir. " yazısını gördüm. Firmanın iletişim numarasını buldum ve WhatsApp iletişim hattından yazdım. İthalatçı firma olduklarını ve distribütör garantili "Xiaomi Mi Band 4" ürünleri olmadığını, ithalatçı garantili olduğunu söyledi. Amazon.com.tr üzerinden aldığımı belirtmiştim. Sonrasında resmi distiribitör garantili ibaresi var deyince de, "yanlışlıkla TR garantili linkin altına konulmuş kontrol ettim" dendi. Amazonun müşteri hizmetlerini aradım bunun üzerine. Tedarik firması budur demişsiniz ve ithalatçı garantili olduğunu söylüyorlar ürünlerinin dedim.


Amazon müşteri hizmetlerindeki arkadaş saçma sapan bir açıklama yaparak "ürünleri biz gönderiyoruz, bizdeki stok bitince o firmaya kayıyor dedi. " Bakın öyleyse bile, şu an sitenizde hala "resmi distribütör garantili" ibaresi var ve şu firma tarafından alınır ve gönderilir yazıyor dedim. Böylesine bile mantıklı şeyi kabul etmek istemedi. Araştırılacaktır dedi baktı çokta çıkış yolu bulamayınca, bende takip edilecektir dedim. Bu sefer, garanti belgesindeki win isimli firmayı aradım. Sorgulama biz yapamıyoruz dedi, ama size bir numara verebilirim dedi. Evofone firmasının numarasını verdi ve aradım sordum. Evofone bize ait bir ürün değil ve Türkiye garantili değil dedi.


Sonuca gelecek olursak; ben Amazon gibi köklü bir firmadan ürün aldım ve garantisini hiçbir yerde sorgulayamıyorum. Amazon müşteri hizmetleri anlamsız bir cevap veriyor. Neymiş ellerindeki ürün bitince o firma gönderiyormuş. Dedim siz o zaman tedarik ettiğiniz firmayı, garantiyi sorgulayabileceğim distribütör firma bilgisini paylaşın oradan sorgulayım dediğimde de, Xiaomi Türkiye'den sorgulayın diyor. Böyle bir yer yok ki. Yani kaçış arıyor.


Son söz; ben Amazon gibi köklü bir firmadan resmi distribütör garantili yazan bir ürün aldım ve ürünümün garantisinden emin olmak istiyorum. Ayrıca resmi distribütör yazıp ve şu firmadan satılır ve gönderilir ürününün kaldırılmasını istiyorum ki aksi durumda bu yalancılığa girer. Firma ithal ettiği ürünü gönderiyor çünkü. Lütfen yetkili biri bu konuda bana dönüş yapar ve aydınlatırsa sevinirim.

İsmail İsmail 4.062 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları