Toplam çözüm sayısı
..
Amazon ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü
  • profile
1 Destekçi

Amazon 6 Taksit Yerine Tek Çekim Yaptı

1.108görüntüleme
Vahdettin
Vahdettin 19 Ocak 12:09

Amazon.com yeni müşterisi olarak Aralık ayında ilk siparişlerimi verdim. Siparişler ve ürünler elime sorunsuz ulaştı. Siparişini verdiğim ürünler bilgisayar bileşenleridir ve endüstriyel çalışma yürüttüğüm için montajını yapıp çalışmaya başladım. 15.01.2021 tarihinde kredi kartımın ekstresi geldiğinde alışveriş yaparken yapmış olduğum taksitlendirmenin yapılmadığını fark ettim. 

Konuyu düzeltmek üzere kurumsal iletişim numaranızı arayarak yardım talebinde bulundum. Temsilciniz ürün iadesi yapılarak tekrar alışveriş yapılması ve bu şekilde taksitlendirme yapılabileceğini söyledi. Ayrıca ilgili banka ile görüşüp hatanın kaynağı bankaysa düzeltme yapmalarını istedi. Şu an montajı yapılmış ve düzenli faaliyet yürüttüğüm iş ekipmanı iade edip tekrar hazırlamam ortalama 20 günlük iş kaybına neden olacağı için iade etmem mümkün değil. Ödeme işlemini sıralama olarak 6 ay taksitlendirecek şekilde uyguladığım halde yapmadığınız taksitlendirme sebebi ile öncelikle alışveriş faizi işleyecektir. Ben kendi ödeme şeklimi belirlemişken şu an 10770 TL'lik bir kredi kartı ödemesi ile karşı karşıya kaldım. VakıfBank ® ile yapmış olduğum görüşmede alışveriş işlemine taksitlendirme yapılamayacağı ancak dönem borcu üzerinden 101 ®25 TL için 1.79 faiz oranı ile 6 ay taksitlendirmenin 828 TL karşılığında yapılacağını söylediler. 

Konuyu iletmek üzere temsilcinizle görüştüğümde kendi ödeme yönetim programınızdaki hatanın yükünün bana kaldığını anladım. Ben Amazon.com'dan kaynaklanan bu hatanın olumsuz sonuçlarını kabul etmiyor ve sorunumun hangi yola gidilirse gidilsin çözülmesini istiyorum. Şu an 10770 TL'lik bir kredi kartı ekstresi ile her ay ödeme problemi faizleri ve diğer olumsuz etkilerini karşılamak zorunda değilim. Oluşturduğunuz mağduriyeti ivedilikle çözüme ulaştırmanızı rica ediyorum. Pandemi koşullarında yaşadığımız onca finansal probleme dev bir katkı sağlamak yerine refahı sağlayıcı ve kolaylaştırıcı olun lütfen. Ben maaşlı bir çalışan olarak buradan doğacak bir mağduriyeti süspanse edebilecek finans kaynağına sahip değilim.

  • profile
1 Destekçi

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler