11 Haziran 2013

Altınbaş Mücevherat Değerinden Fazla Ücret Alınması!

Gaziantep Sankopark Altınbaş şubesinden alışveriş yaptık fakat müşterisinin arkasında durmadı. şubatın ortalarında alyansları aldık. 7. 11 gram platin yüzük için 3. 500 tl dendi. Toplu alışveriş dolayısı ile 1000 tl indirim yapıldı, 2. 500 tlye aldım. Şu an yüzüğü geri iade etmek istedim. Fakat hiçbir şekilde platin yüzüğü alamayacaklarını söylediler. Başka kuyumculara sordum ve yüzüğü ancak 300 tl ye alabileceklerini söylediler. Yüzüğe ayar yapılmadığını, bu platinin piyasada ancak 700-800 e satılabileceğini, bunu aldığımız yerin kabul etmesi gerektiğini söylediler.

Altınbaş'a tekrar gittim anlattım durumu ve bizim isim paramız var dediler, yine yardımcı olmadılar. Ancak yüzüğün içinde Altınbaş markası bile yazmıyor.

Rumeysa 1.234 Okunma

Cevaplar

  • Rumeysa11 Haziran 2013

    benim size anlatmak istediğim konu sadece iade ve bozdurma değil.1)değerinden bu kadar fazla ücret nasıl isteyebiliyorsunuz?bunun bir açıklaması olmalı.ayrıca satış yapılırken bununla ilgili bilgi neden verilmedi.o kadar para verip de değerinin sonra 0 olacağı bir şeyi satarken bunu müşteriye neden söylemiyorsunuz?2)markaya para verdiniz deniyor.marka neden hiç bir yerinde yazmıyor?markaya isim parası verilecek diye değerinden 4 kat para istemeniz ne kadar doğru?3)platinin bir ayarının olması gerekirken neden ayar yapılmamış? bunları öncesinde araştırmadan size güvenerek alışveriş yaptık.böyle bir durumda ise iade alın ücretin tamamını ödeyin zaten demiyorum.bu kadar büyük bir firmanın müşterisine hiç bir seçenek sunamaması ve müşterisine hiç bir şekilde yardımcı olmamasını anlayamıyorum.2.500 tl ödeyip de daha sonra 700-800 e satın alabileceğinizi öğrendiğinizde bu firmaya olan güven tamamen yıkılıyor.ve buraya durumu arz etmemize rağmen hala yardımcı olabileceğiniz hiç bir şey yazmamanız da enteresan.illaki hakkımızı hukuki yolla mı arayalım.buna gerek olmadığının güvenini yine veremezseniz mecburen başvuracağım.

  • Altınbaş Mücevherat Temsilcisi11 Haziran 2013

    Merhaba Rumeysa Hanım, Sikayetvar.com web sitesine yazmış olduğunuz 1844483 no'lu şikayetinize cevap olarak; Platin ürünlerde özel üretim olduğundan dolayı iade ve bozdurma işlemi yapılamamaktadır. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla,

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön