17 Şubat 2015 #3053250

Allianz Yaşam ve Emeklilik Habersiz Hesabımdan Para Çekilmiş

Kredi kartı ekstremi incelediğimde Allianz Yaşam ve Emeklilik adı altında benden bir kesinti olduğunu gördüm. Daha önceki aylardaki hesap ekstrelerimi de incelediğimde 2013 yılı Kasım ayından beri benden kesinti olduğunu fark ettim.


Allianz Yaşam ve Emeklilik kurumunu aradığımda bana Yapı Kredi'den arandığımı ve sözleşmeyi telefonda kabul ettiğimi, bu yüzden parayı iade edemeyeceklerini söylediler. Ben böyle bir şey hatırlamıyorum. Firmaya yaptığım aramadan sonra sözleşmeyi isteğim üzerine iptal ettiler. Ancak geri ödemenin yapılamayacağını bildirdiler. Yaptığım ödemelerin iadesini istiyorum, aksi takdirde hakkımı yasal yollardan arayacağım.

Nazmi 1.241 Okunma

Cevaplar

  • Nazmi17 Şubat 2015

    Bana gönderilen mailde, telefon kaydınız dinlendi ve konuşmada sözleşmeyi kabul ettiğimi belirtmişsiniz. Ben ses kaydını dinlemek istiyorum. Biz ses kaydını dinledik kabul etmişsiniz şeklinde bir savunmayı kabul etmiyorum, buna hakkınız yok. Kaldı ki, telefonda yapacağım ödeme hakkında açık bir şekilde bilgilendirildiğimi düşünmüyorum. Ben hiçbir yere imza atmadım. Sadece telefonla aramayla sözleşme yapmaya hakkınız yok. Benim işsiz kaldığım dönemde kredi kartı ödemesini güvenceye almak gibi bir düşüncem olamaz. Zaten emekli maaşım var ve aynı zamanda çalışıyorum. Ayrıca, aynı sorunla oğlum da karşılaştı ve yaptığı itiraz sonrası parasını geri ödediniz. Onun yaptığı ödeme bana göre daha azdı. Ona yapılan ödeme az miktarda olduğu için ödedik gibi bir savunma yapmayacaksınızdır herhalde? Adaletse herkes için adalet istiyorum. Yaptığım ödemelerin iadesini istiyorum, aksi takdirde hakkımı yasal yollardan arayacağım.

  • Allianz Yaşam ve Emeklilik Temsilcisi17 Şubat 2015

    1037 SAYIN İLGİLİ, Sigortalımızın e-posta adresine bilgilendirme yapılmıştır. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön