13 Şubat 2014 #2293484

Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş İşsizlik Ödemesini Yapmıyor

Uzun zamandır primlerini aksatmadan yatırdığım kredi kartı işsizlik güvencesini, sigorta şirketinin yetersiz çalışanları yüzünden alamıyorum. Aynı anda **i emeklilik firmasından aynı şartlarla aldığım güvenceyi,sigorta firmasının inceleme birimindeki arkadaş belirsiz süreli iş sözleşmesiyle, mevsimlik işçi sözleşmesini ayırt edemediği için alamıyorum. Ayrıca Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş 1 aydan fazla süredir dosyamı incelemekte. Sonuçlandırmakta geç kalmasına rağmen bekledik. Bugün aldığımız cevap benim mevsimlik işçi olduğum ve akit bitiş süresinin belli olması. Benim ve işverenimin dahi bilmediği bu bitiş süresini, sözleşmede ''belirsiz'' süreli iş sözleşmesi yazıyor olmasına rağmen nereden uydurdular?

Miraç 213 Okunma

Cevaplar

  • Miraç18 Şubat 2014

    Evet bana dönerek, dosyamın yeniden inceleneceği ve sonuç ile ilgili tarafıma bilgi verileceğini söylemek için aradılar. Yani yeni bir bekleme süreci. 15 Aralık hasar gerçekleşme tarihi, 18 Şubat dosyanın tekrar incelemeye alındığı tarih. Bu arada işleyen gecikme faizi, dönem faizi, ve hasar gerçekleşmesine rağmen hala kesilmeye devam eden 2 aylık sigorta primi bu konunun henüz hiçbir yerinde değil.

  • Allianz Yaşam ve Emeklilik Temsilcisi18 Şubat 2014

    2097 Sayın İlgili, Sigortalımız ile görüşülerek gerekli bilgi verilmiştir. Saygılarımızla, Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön