Allianz Yaşam ve Emeklilik Habersiz Hesabımdan Para Çekilmiş.

Nazmi Y. |

Kredi kartı ekstremi incelediğimde Allianz Yaşam ve Emeklilik adı altında benden bir kesinti olduğunu gördüm. Daha önceki aylardaki hesap ekstrelerimi de incelediğimde 2013 yılı Kasım ayından beri benden kesinti olduğunu fark ettim.

Allianz Yaşam ve Emeklilik kurumunu aradığımda bana Yapı Kredi'den arandığımı ve sözleşmeyi telefonda kabul ettiğimi, bu yüzden parayı iade edemeyeceklerini söylediler. Ben böyle bir şey hatırlamıyorum. Firmaya yaptığım aramadan sonra sözleşmeyi isteğim üzerine iptal ettiler. Ancak geri ödemenin yapılamayacağını bildirdiler. Yaptığım ödemelerin iadesini istiyorum, aksi takdirde hakkımı yasal yollardan arayacağım.

Etiketler :

Habersiz - Fazla Tahsilat Prim İade

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Nazmi Y.
  17 Şubat
  15:34

  Bana gönderilen mailde, telefon kaydınız dinlendi ve konuşmada sözleşmeyi kabul ettiğimi belirtmişsiniz. Ben ses kaydını dinlemek istiyorum. Biz ses kaydını dinledik kabul etmişsiniz şeklinde bir savunmayı kabul etmiyorum, buna hakkınız yok. Kaldı ki, telefonda yapacağım ödeme hakkında açık bir şekilde bilgilendirildiğimi düşünmüyorum. Ben hiçbir yere imza atmadım. Sadece telefonla aramayla sözleşme yapmaya hakkınız yok. Benim işsiz kaldığım dönemde kredi kartı ödemesini güvenceye almak gibi bir düşüncem olamaz. Zaten emekli maaşım var ve aynı zamanda çalışıyorum.

  Ayrıca, aynı sorunla oğlum da karşılaştı ve yaptığı itiraz sonrası parasını geri ödediniz. Onun yaptığı ödeme bana göre daha azdı. Ona yapılan ödeme az miktarda olduğu için ödedik gibi bir savunma yapmayacaksınızdır herhalde? Adaletse herkes için adalet istiyorum. Yaptığım ödemelerin iadesini istiyorum, aksi takdirde hakkımı yasal yollardan arayacağım.

 • 17 Şubat
  14:48

  1037
  SAYIN İLGİLİ,
  Sigortalımızın e-posta adresine bilgilendirme yapılmıştır.
  Bilgilerinize sunarız.
  Saygılarımızla,
  Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş.