21 Mart 2014

Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş Yanlış Yönlendirip Zarar Ettirdi.

YKB Kartal Yakacık şubesi vadeli hesabımız vardı. Çekmek istediğimizde getirisi yüksek BES fonlarından yarlanabileceğimizi söylediler. Anadolu BES'de kaydımızın olduğunu ve oraya devam edeceğimizi söyledik. Firma BES müşteri temsilcisi S** N** T** Anadolu'da ki BES’i
etkilemeyeceğini, devlet katkısının oraya yatacağını firmalarında ki BES’de yalnızca fon getirilerinden faydalanacağımızı, bu işlemi bir çok müşteriye de yaptıklarını söyledi.

Ocak ayında hesabımızı kontrol ettiğimizde devlet katkısının bir kısmı Anadolu BES’e, geri kalanı büyük kısmının ise firmaya ait hesaba yatırıldığını gördük. Ocak ayından itibaren sözlü ve yazılı olarak şikayetlerimize yanıt alamıyoruz. Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş yüzünden zararımız 5,600 TL.

Cem 287 Okunma

Cevaplar

 • Cem 27 Mart 2014

  Yanıtınız dün geldi ama sizin okuma ve yazmanız yok galiba. Bana kanun maddesini gönderiyorsunuz. Diyorsunuz ki 29 Aralık 2012 yılında bit kişi farklı yerlerden BES yaptırırsa devlet katkısı katılım oranında paylaştırılır. Zaten konu bu. Siz bu kanunu bilmenize rağmen bize yalan söyleyerek anlaşma yaptırdınız. Şikayetin özü şu. Satış temsilciniz bizim BES'imizin var olduğunu biliyor ve biz devlet katkısının Anadolu Emeklilikte devam edeceğimizi israrla söylüyoruz. Siz ise bu anlaşmanın yalnızca fon getirisi olacağını ve asla devlet katkısı ile ilgisi olmadığını ve devlet katkısının Anadolu Emekliliğe yatacağını söylediniz. Biz bu parayı bir yıl sonra çekeceğimiz ve ihtiyacım olduğunu belirttik. Şimdi ben sizdeki fon anlaşmasını kapatırsam size yatan devlet katkısını alamıyoruz ve zarara uğruyoruz. Bilmem türkçe anlatabildim mi? Tekrarlıyorum yasaları bilmenize rağmen bizi kandırdınız ve oluşan zararımızın karşılanmasını istiyoruz. Sorun bu. Bilgilendirme yapılmıştır demek doğru değil. Alakasız bir firmasınız. Bunu Allianz olarak kendi ülkenizde yapsanız dolandırıcılıktan ceza alır ve lisansınız iptal edilir.

 • Allianz Yaşam ve Emeklilik Temsilcisi26 Mart 2014

  6093 Sayın İlgili, İlgili yazımız, katılımcımızın "[email protected]" e-posta adresine tekrar gönderilmiştir. Saygılarımızla. Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş.

 • Cem 25 Mart 2014

  Sayın Yetkili, Ne zaman yazılı bilgilendirme yaptınız. Şirket içi iletişiminiz tamamen kopuk. Yanıt gelmedi ki! Dalga mı geçiyorsunuz. Ayrıca cevap verdik diye yalandan memnuniyet anketi gönderiyorsunuz. Tamamen ilgisiz, güven vermeyen yapınız var. İspatlar mısınız ne zaman yanıt verdiniz? Benim sizde mail adresim mevcut. Biraz öncede baktım mail adresim doğru. 25/3/2014 21:53

 • Allianz Yaşam ve Emeklilik Temsilcisi25 Mart 2014

  6093 Sayın İlgili, Katılımcımıza yazılı bilgilendirme yapılmıştır. Saygılarımızla. Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön