17 Ekim 2016

Allianz Sigorta Sigortam Olduğu Halde Mağdur Kaskosu Ödediği Hasar Bedelini Benden İstiyor!

10.09.2014 tarihinde karıştığım, mağdur araca arkadan çarparak %100 kusurlu olduğum kaza sonucu, hasar işlemi giderilmiş ve 0001021009388*** poliçe no'lu sigortam tarafından ödenmiştir (Allianz'dan aldığım bilgi bu yönde). Ancak mağdur kasko tarafından, bu hasarın taraflarınca ödendiği, bu sebeple de hasarı benden rücu etmek istendiğini belirten bir şekilde hakkımda icra davası açılmıştır.


Konu ile ilgili sigortam, mağdur kasko, mağdur kasko avukatı, tamiratı yapan servis firması ile görüşmelerim sonucu hasarın 2 sigorta firması tarafından da ödendi olarak bilgisini aldım. Ancak Allianz'dan defalarca istemiş olmama rağmen ödeme dekontu alamıyorum. Evime icra kağıdı geldi ve ilk defa başıma geliyor böyle bir şey, rezil oldum millete. Allianz anlaşmalı olduğu servis yerine konuyu benim üstüme yıkıyor. Allianz'dan şikayetçiyim ve konu firmaların tamamına tazminat davası açacağım.

Zühtü 472 Okunma

Cevaplar

  • Zühtü20 Ekim 2016

    3 gün geçti, daha sorumlu olduğunuz hasar ödeme işlemi ile ilgili incelemeyi bitiremiyorsunuz, gerektiğinde insanların mağduriyetini nasıl kaldıracaksınız. Yapmanız gereken ödemeyi yapıp yapmadığınızı bulmak bu kadar mı zor?

  • Zühtü17 Ekim 2016

    İcra dosyasına itiraz sürem yarın doluyor, hasar ödemesi için defalarca dekont istedim, incelemenizin yarından itibaren bir anlamı kalmayacak, ve ben her halükarda tüm taraflara dava açacağım.

  • Allianz Sigorta Temsilcisi17 Ekim 2016

    Sayın Yetkili, Tarafımıza ulaşan bildirim ile ilgili inceleme süreci başlatılmıştır. Değerlendirme sonucu müşterimiz ile paylaşılacaktır. Saygılarımızla Allianz Sigorta A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön