01 Ağustos 2016

Allianz Sigorta Kaskolu ve Sigortalı Araç İçin Ödeme Yapmıyor

Şirket aracımla küçük bir trafik kazası geçirdim. Kaza sonucu SGK karşı tarafa geçici iş göremezlik ödeneği ödemiş. Bu ödeneğin Allianz Sigorta tarafından ödenmesi için Allianz Sigorta'ya yazı gönderdi. Allianz Sigorta 261,80 TL'lik ödemeyi Mart ayından beri yapmıyor. Allianz Sigorta bu ödeneğin tedavi gideri kapsamında olduğunu söyleyerek ödemeyi yapmıyor. Oysa ki SGK Hukuk Müşavirliği geçici iş göremezlik ödeneğinin tedavi gideri kapsamında sayılmayacağına ve diğer sigorta şirketlerinin bunu ödediğine dair resmi yazıyı Allianz'a gönderdi. Buna rağmen ödemeyi yapmıyorlar. Allianz Sigorta ödemeyi yapmadığı için SGK borçtan müteselsil sorumlu olarak bana borç bildirim belgesi gönderdi. Borcun tamamını ya ben ödeyeceğim ya da SGK icra işlemi başlatıp %50'sini benden %50'sini Allianz Sigorta'dan tahsil edecek. Ben bu kadar küçük bir ödemeyi yapmamak için yaptıklarına inanamıyorum.

Cavit 583 Okunma

Cevaplar

  • Cavit03 Ağustos 2016

    Allianz Sigorta bugün bana çeşitli bahanelerle ödemeyi yapmayacağına dair mail atmış. Ben de inadımdan ödmeyi yapmayacağım. Sonuç olarak SGK icra masraflarıyla birlikte %50'sini Allianz sigortadan %50'sini benden tahsil edecek. Ama bu olayı ve Allianz sigortanın ısrarla ödeme yapmamasını çevremdeki herkese anlatacağım.

  • Cavit02 Ağustos 2016

    Allianz Sigorta'dan bildirim ile ilgili inceleme başlattıklarına dair mesaj aldım. Ancak beni arayıp ne plaka ne de başka hiçbir bilgi almadılar. İncelemyi acaba nasıl başlattılar? Gerçekten çok merak ediyorum.

  • Allianz Sigorta Temsilcisi01 Ağustos 2016

    Sayın Yetkili, Tarafımıza ulaşan bildirim ile ilgili inceleme süreci başlatılmıştır. Değerlendirme sonucu müşterimiz ile paylaşılacaktır. Saygılarımızla. Allianz Sigorta A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön