01 Kasım 2017 #9744110

Allianz Sigorta Fikrimi Almadan Aracımı Sattı Şimdi De Ödemeyi Reddediyor

Söz konusu firmaya aracımıza Kısa Süreli Kiralama Kasko Sigortası yaptırılmıştır. 19.08.2017 tarihinde kiralama yapan kişinin dışında tanımadığımı kişilerce adli bir olaya karışmış. 150 kişilik bir grubun aracı durdurarak silah ile aracımıza zarar verilmiştir. Aracım herhangi bir kaza, çarpma ya da benzeri bir durum ile değil bir çok kişinin silah ile ateş edilerek hasar almasına neden olunmuştur. Sigorta şirketine ihbarda bulunulmuş dosya tamamlanmış, eksper ve bölge dosyayı merkeze yollamıştır. Merkez hasar bedelini ödemek üzere mutabakat dilekçesi imzalatmış, IBAN numaramızı almış ve kendi anlaştığı firmaya aracımızı satmıştır. Ödeme beyannamesine 12.10.2017 yazmasına rağmen bugün tarih itibari ile ödemeyeceğini bildiren ret yazısı yollamıştır. Madem ret edecektiniz neden aracımı sattınız? 11.10.2017 tarihinde sattığınız aracımın parasını neden ödemediniz? Satarken neden fikrimi almadınız?

Nurhan 1.758 Okunma

Cevaplar

  • Nurhan11 Aralık 2017

    Devam eden haksızlığın son perdesi, aracımı dilediğiniz gibi sattınız sonra dosyayı ret ettiniz, madem öyle hala ödemekte olduğum prim bedelini iade edin diyorum, araç pert olmuştur diyorsunuz, araç pert olduda bedelinimi ödediniz?

  • Nurhan04 Kasım 2017

    Bu kadar önemli bir konuya yaklaşımınızı, duyarsız kalmanızı anlamakta zorluk çekiyorum. Firmanızı öncelikle Hazine Müsteşarlığı Sigorta Denetleme Kuruluna ve yasal haklarım çerçevesinde Mahkemeye taşıyacağım.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön