15 Eylül 2018
Yorum Yap
#10908837

Allianz Sigorta Bizimle Alay Ediyor

Bir sağlık kurumuna gidiyorsunuz, muayene ve tahlil sonucundan sonra doktorunuzla konuşup ayrılıyorsunuz. Tahlil sonuçlarınız ve ödeme evrakınız elinizde. Buraya kadar her şey normal. Ancak sigortanız Allianz ise bunlar normal değil. Size ödeme yapabilmeleri için "ayrıntılı fatura dökümü, doktor raporu, doktor tetkik istek formu ve fatura aslı" isteniyor. Ne güzel dünya!


Sanki bir sağlık kurumunda doktor talebi olmadan tetkik yapılıyormuş gibi "doktor tetkik istek formu" talep ediyor Allianz firması. Zaten tetkik talep formu laboratuvara verilir, adamlar işini takip eder. Ayrıca bazı kurumlarda bu işlemler elektronik ortamda yapılmaktadır.


Sanki her muayene olana doktor rapor yazıyor. Doktor size bir sağlık probleminizin olmadığını, bazı şeylere dikkat etmeniz gerektiğini söylüyor, ayrılıyorsunuz. Ancak Allianz firmasına göre bu yeterli değil. Doktordan size bunları söylediğine dair rapor almanız gerekir. Sanırım sigortalı bir vatandaşa fatura verilmediğini de bilmiyorlar.


Dahası Allianz firmasından para alabilmek için hastanede "hasta" değil "evrak takipçisi" olmanız gerekir. Siz bu tür itirazlarını dile getirince de önünüze "şirket kuralları" duvarı çıkıyor. Şirket kurallarını da insanlar koyar. Değişebilir. Makul olmayanlarının değiştirilmesi gerekir. Ancak bütün bunlar için firmanın "iyi niyetli" olması gerekmektedir.


Sonuç; Allianz firması bizimle alay ediyor. Şikayetimi aynısıyla kendi şirketimi de ileteceğim, bu tür anlamsız prosedür uygulamaları olan firmalarla anlaşma yapılmaması konusunda talepte bulunacağım.

Fikret Fikret 2.041 Okunma
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler