30 Eylül 2015

Allianz Sigorta Ağır Hasarlı Aracım Pert Edilmiyor

07.07.2015 Tarihinde karşı tarafın tam kusurlu olduğu karşılıklı çarpışma kazasında, 2014 Model ve 10 aylık arabam ağır hasarlı duruma geldi. Aracıma anlaşmalı servisler tarafından yapılan hasar tespitlerinde 40000 ila 49000 arası hasar tespiti yapıldı. Allianz yetkilileri ile yaptığım görüşmelerde aracın kazalı değeri, bugün ki liste fiyatı ve hasar tespit rakamlarına göre pert olması için 68000 TL. gibi bir rakamı kabul etmem gerektiğini söylediler. Aracımın bugün ki liste fiyatı 77400 TL'dir. Sigorta maddesi olan 1 yaşını doldurmamış bir aracın ağır hasarlı durumunda anahtar teslim fiyatı tanzim edilir maddesine uymamaktadır ve ısrarla aracımın tamiri ve onarımı için onayım isteniyor.

Muhammet 287 Okunma

Cevaplar

  • Muhammet28 Ekim 2015

    Beni aradılar ve ilgileneceklerini söylediler ama, aracın 77400 TL. Olan liste fiyatını vermeyip, 68500 TL. Fiyat teklifi yaptılar. Bende aracım tamir edilince çok büyük değer kaybedeceğinden bu rakamı kabul etmek zorunda kaldım. Benim bu rakamı kabul edeceğimi biliyorlardı. Aracın kazalı haliyle satın alan şirketin işlemleri bitmesine rağmen ve aradan 4 hafta geçmesine rağmen tarafıma ödeme yapılmadı. VDF'ye verilecek olan kredi kapatma parası her gün faiz aldı. İşlemler başladığında 50230 TL. 'ye kapanan kred Her geçen gün faiz koymaya devam ediyor. Yani kısaca allıanz sigorta beni tamamen her konuda mağdur etmiştir.

  • Allianz Sigorta Temsilcisi30 Eylül 2015

    Sayın yetkili, Tarafımıza ulaşan bildirim ile ilgili inceleme süreci başlatılmıştır. Değerlendirme sonucu müşterimiz ile paylaşılacaktır. Saygılarımızla Allianz Sigorta A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön