19 Ekim 2016

Allianz Sigorta Sürprimsiz Poliçeme %42 Zam!

Ben ve ailem 23 yıldır sağlık sigortalıyız. Bunca yıl ben bir safra kesesi ameliyatı oldum. Çok şükür diğerleri hiç kullanmadılar. Enflasyon ve hastane zamları, %9 civarıyken ve poliçem Sürprimsiz (kullanıma bağlı fiyat artışı yok) olduğu halde %42 zam geldi. 8128 TL oldu. Acentem bu artışa yanıt veremiyor. Müşteri ilişkileri info'ya yaz, sor dedi. Yazdım, 13 gün oldu cevap yok.

Poliçe planımı değiştirmek istiyorum ama aynı teklifin fiyatı sürekli artıyor. Bunun sebebini de söylemiyorlar. Ayrıca her 800 TL ayakta tedavi hizmeti,1700 TL'ye mal oluyor. Kim 800 TL hizmet için 2 katından fazlasını öder? Burada bir hata olmalı diye sordum. Cevap yok. 23 yılda ailece Allianz'a ciddi rakamlar ödedik. İstanbul'da 2-3 daire alınabilirdi o paraya ama maalesef sorularımıza yanıt bile alınamıyor.

Şükriye 543 Okunma

Cevaplar

  • Şükriye 24 Ekim 2016

    18 gün geçip, poliçe yenileme tarihim geçene kadar oyalandıktan sonra, sorduğum 4 sorudan bir tanesini bile yanıtlamayan, cevap vermiş görünmek için verilmiş bir yanıtla karşılaştım. Benim sorularımda rakamlar, ekli belgeler vardı. Gelen yanıtta hiçbiri yok. Özetle %22 zam yaptık. Bu da gayet normal deniyor. %22 nin doğruluğu, yanlışlığı, neye dayandığı bir yana, %7 enflasyon açıklanan ülkede %22 zammın normalliği bir yana... Ne aynı teklife, aynı acentenin farklı fiyat vermesi, birkaç günde fiyatın %5 artması, ne fiyat çizelgesi isteğim, ne her 800 TL hizmet için 2000 TL fiyat istemelerindeki mantık gibi sorularıma cevap verilmemiş. 23 yıllık müşteriyim. Sorularım birer yanıtı hak ediyordu. Ciddi biçimde üzgünüm ve güvenimi kaybettim.

  • Allianz Sigorta Temsilcisi19 Ekim 2016

    Sayın Yetkili, Tarafımıza ulaşan bildirim ile ilgili inceleme süreci başlatılmıştır. Değerlendirme sonucu müşterimiz ile paylaşılacaktır. Saygılarımızla Allianz Sigorta A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön