Allianz Sigorta Hatalı İşlem Yapıldı!

Tuğçe A. |

2013'te Allianz Sigorta'daki Bireysel Emekliliğimi, Yapı Kredi Sigorta'dan Bireysel Emeklilik açtırdığım için iptal ettirdim. Allianz müşteri temsilcisi iptal etsem de Yapı Kredi Sigorta'dan devlet katkısı alabileceğimi belirtti. Ancak katkı payı dökümlerimi kontrol ettiğimde Allianz Sigorta Bireysel emekliliğimi iptal ettiğim için devlet katkımın yatmadığını fark ettim. Allianz ses kayıtlarını dinledi ve maddi zararımın karşılanacağını belirtti. Eylül ayından beri görüşmeme rağmen hala bir sonuç alamadım, çağrı merkezini her aradığımda konuyu yeniden anlatmak zorunda kalıyorum ki müşteri temsilcileri maalesef çok bilgisiz. Satış sonrası hizmet kötü. 21 aylık devlet katkı iadesini bekliyorum.

Etiketler :

Prim İade Çağrı Merkezi Personel Davranış Çağrı Merkezi Sorun Çözme Poliçe Bilgilendirme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 20 Ocak
  14:35

  Sayın yetkili,
  Tarafımıza ulaşan bildirim ile ilgili inceleme süreci başlatılmıştır. Değerlendirme sonucu müşterimiz ile paylaşılacaktır.
  Saygılarımızla
  Allianz Sigorta A.Ş.

 • Tuğçe A.
  19 Ocak
  08:56

  Allianz Yaşam ve Emeklilik Allianz sigortaya 24.12.2014 tarihinde ödenmesi gereken tutarla ilgili bilgi vermesine rağmen hala ödeme yapılmadı. Çağrı merkezi ise sorunu çözemiyor.

 • Tuğçe A.
  02 Ocak
  10:30

  Ekim ayından beri sorunum çözülmedi. Allianz da açık olan tüm işlemlerimi iptal edeceğim.

 • Tuğçe A.
  23 Aralık
  16:59

  "Allianz yaşam ve emeklilikten bireysel emekliliğinize aktarılacak dk tutarıyla ilgili bilgi beklemekteyiz. Dosya takip edilmektedir." şeklinde cevap geldi ancak 1 aydır aynı bilgi veriliyor, nasıl bir hesaplama ki 1 aydır sonuçlanamadı çok merak ediyorum. Bu ay sonuna kadar çözülmez ise hukuki yollara başvuruyor olacağım...

 • 23 Aralık
  14:38

  Sayın yetkili,
  Tarafımıza ulaşan bildirim ile ilgili inceleme süreci başlatılmıştır. Değerlendirme sonucu müşterimiz ile paylaşılacaktır.
  Saygılarımızla
  Allianz Sigorta A.Ş.