sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Allianz Hayat ve Emeklilik  'in Kandırması!

Murat Murat31 Mayıs 2019 11:37

Öncelikle beni kandırdınız. Bu sözlerle hikayemi elimden geldiği kadarı ile paylaşmak istiyorum. Çalıştığım iş yerine bir gün bir bayan geldi, Yapı Kredi Sigorta'dan geldim dedi çayınızı içmeye geldim ve çok güzel bir teklifimiz olacak size diye konuya girdi bir de yanında evrakları çantası var tabi gayet şık giyimli. Bende Yapı Kredi Bankası ile çalıştığım için güven duydum. Bana sigortadan bahsetti, ailenizde bir kişiye teminat vereceğiz, Allah korusun vefat olursa şirketimiz tazminat ödeyecek ama kişi inşallah vefat etmezse size ödediğiniz parayı hiç kesinti olmadan kuruş dahi aynı paranızı iade alacaksınız dedi. Çok mantıklı geldi kartınızdan çekilecek insanlık hali para biriktiremiyoruz ama bu sayede hem paranız birikecek hem de güvence altına alacaksınız dedi abinizi sigorta yapalım sizde ödeyen olun dedi. Tamam dedim abim de yanımdaydı.

Peki biraz paramız birikti 3,5 ay ödedik. Çıkmak istedik belki de 1 yıl sonra kaybımız ne olacak dedim bunun elbet bir bedeli vardır diye sordum m** bey siz ödeyen olduğunuz için 36 aydan önce poliçeden çıkmak isterseniz küçük bir kesinti olur paranız yine iade olur dedi. Hiçbir kaybınız olmayacak, ayrıca dolar bazında 100 dolar olarak ödeyeceksiniz malum kurlar sürekli değişiyor dedi. İnandık güvendik tamam param biriksin diye o zorlukta 15 ay boyunca ödedim. Sonra trafik kazası geçirdim, o tarihlerde aracımla takla attık, arkadaşım felç kaldı üst üste gelen zorluklardan sonra tek güvencem bayanın söylediği paranız birikecek istediğiniz zaman iptal olursa az bir kesintiniz paranızı alırsınız demesi o dönemlerde arayan olmadı uyaran olmadı. Madem böyle bir durum var arayın söyleyin bakın, bu kadar ödediniz bu poliçe iptal olursa paranız yanacak diye sonrada askere gittim, yıllardır paramı uğraşmak için aradım Yapı Kredi Sigorta'yı telefona çıkanlarda sürekli 36 aydan önce çıktınız alamazsınız ama bana öyle demedi bayan diyorum yok.

Sonrasında beyin kanaması geçirdim sinirden benim maaşımın o zamanlar 4/1 idi bunu bilin yemedim param biriksin diye uğraştım. Araştırdım sordum soruşturdum yüz yüze muhatap olacağım diye bir acentesine ulaştım danıştım size öyle söylemişlerdir çok normal, çünkü onlar saha temsilcisi satmak için her türlü taklayı atarlar dedi şoka girdim. Onlar prim alıyorlar sizin üstünüzden dedi. Ben paramı istiyorum beni kandırdınız buradan sonra CİMER diye bir adalet sitesi varmış oraya yazacağım. Çağlayan adliyesine gidip o bayanı.

  • - Görüntüleme
  • 1Yorum

Cevaplar

profile-icon Murat 28 Haziran 2019 12:36

Arayan soran yok sigortayı biz arıyoruz 0850399 99 99 numarasından şikayet sürecini soruyoruz henüz ulaşmadı diyorlar sonrasında numaradan dönüş oluyor memnun kaldınız mı diye telesekreter tarafından gerekli puanlamaları yaptıktan sonra yine bu sefer dönüş yapıyorlar dalga geçer gibi neden memnun kalmadınız diyorlar

profile-icon Murat 07 Haziran 2019 17:46

Aramıyorlar.

profile-icon Murat 30 Mayıs 2019 12:42

Ve sigorta şirketini şikayet edeceğim. Şahitlerimde var. Beni artık daha fazla yormayın. Yoruldum yıllardır. 2,100 dolar param birikti diyorlar ki 38 dolar iade edeceğiz size Genel Müdürlüğü aradığımda telefona çıkan yetkili temsilciler. Benim alın teri ile biriktirdiğim paramı geri verin. Yeter. Maddi manevi beni hasta ettiniz. Yazıklar olsun kimse kanmasın.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Ziyaretçi 03 Ocak 10:02  

    Allianz sigorta güvenilecek şirket değil

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler